Czegoś takiego jeszcze nie było! Publiczne pranie brudów w Krakowie

11 miesięcy temu Czegoś takiego jeszcze nie było! Publiczne pranie brudów w Krakowie
fot. FotoPyk

Kiko Ramírez wypowiedział się w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą na temat swojego odejścia z Wisły Kraków.

Hiszpański szkoleniowiec został zwolniony ze stanowiska szkoleniowca „Białej Gwiazdy” w niedzielę. Już po tym głos w sprawie zakończenia współpracy z Hiszpanem na łamach „Przeglądu Sportowego” zabrała prezes Wisły, Marzena Sarapata. - Projekt „Kiko Ramirez” zakładał, że w pewnym stopniu polepszymy się w konkretnych aspektach gry. Po dziesięciu miesiącach zaczęliśmy sprawdzać, czy tak się stało i nie do końca tak było. Czasami nawet odwrotnie. Ramirez się sprawdził, był dobrym trenerem. Był jednak bardzo konserwatywny. Być może Wisła go w pewnym momencie trochę przerosła - przyznała m.in. działaczka.


Ramírez dość jednoznacznie odniósł się do tych słów i rozstania z krakowskim klubem. - To bardzo niefortunne deklaracje, od osoby, która krótko piastuje stanowisko prezesa i nie zna się - moim zdaniem - na futbolu. Pani Sarapata może nie miała złej woli, ale te wypowiedzi są oderwane od rzeczywistości. Raz, może dwa przyjechała do ośrodka treningowego. Manuel Junco był w tym wszystkim sam, a pani prezes… Cóż, otoczyła się niewłaściwymi doradcami, którzy ciągle zanieczyszczali atmosferę - stwierdził szkoleniowiec w rozmowie z Ćwiąkałą.

47-latek przyznał również wprost, że Wisła ma poważne problemy finansowe. - W poprzednim sezonie niektórzy nie dostawali pensji nawet przez cztery miesiące. Piłkarze, których ściągnąłem w Hiszpanii, mieli tak duże problemy, że niektórzy nie mogli zapłacić za wynajem mieszkania. Mieliśmy mnóstwo spotkań. Wiele dotyczyło finansów. Staraliśmy się przeżyć w tej sytuacji, choć w klubie brakowało takich narzędzi jak kamizelki GPS. Teraz też zwolnili trenera, który nie dostawał pensji - zdradził szkoleniowiec, informując, że nie otrzymywał wynagrodzenia od prawie trzech miesięcy (cała rozmowa TUTAJ).


Przypomnijmy, że Hiszpan był odpowiedzialny za wyniki Wisły od początku roku. W sumie rozegrała ona pod jego wodzą 38 spotkań. 16 wygrała, sześć zremisowała i 16 przegrała.ŹRÓDŁO
Tomaszcwiakala.pl
TAGI: Polska Hiszpania Trenerzy Wisła Kraków Kiko Ramíre Francisco Ramírez González
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.