Wybrano piłkarza roku w USA. Miażdżąca przewaga!

10 miesięcy temu Wybrano piłkarza roku w USA. Miażdżąca przewaga!
fot. Pixabay

Christian Pulisic został wybrany piłkarzem roku w Stanach Zjednoczonych.

19-letni zawodnik Borussii Dortmund, zdobywając tytuł najlepszego amerykańskiego piłkarza roku 2017, został najmłodszym w historii piłkarzem, który tego dokonał. Do tej pory rekord należał do Londona Donovana, który na tę nagrodę zasłużył w wieku 21 lat. 

Błyskotliwy Amerykanin o chorwackich korzeniach nie dał żadnych szans swojej konkurencji. Tytuł zdobył, uzyskując miażdżącą przewagę - aż 94 procent głosujących postawiło właśnie na gracza BVB. 

Na stronie amerykańskiej federacji czytamy, że 19-latek miał udział w aż 13 z 17 strzelonych przez reprezentację Stanów Zjednoczonych bramek w meczach, w których brał udział (Pulisic nie pojechał między innymi na Gold Cup 2017 - mistrzostwa strefy CONCACAF, rozgrywane w lipcu).

Nawet pomimo zniżki formy Borussii Dortmund w ostatnich tygodniach, Pulisic pozostaje najjaśniejszym punktem zespołu z Westfalii. Od początku kampanii 2016/2017 był stopniowo wprowadzany do pierwszego składu BVB, aby wreszcie po odejściu Ousmane'a Dembélé minionego lata,  stać jedną z wiodących postaci dortmundzkiej ekipy.

- To wielki zaszczyt. Chciałbym podziękować wszystkim, któzry na mnie głosowali. To coś, o czym nawet nie marzyłem, żeby być dziś w tym miejscu. Jestem wdzięczny każdemu, kto mnie wspiera i z optymizmem patrzę w przyszłość - mówił młody gwiazdor po otrzymaniu nagrody.


ŹRÓDŁO
U.S. Soccer
TAGI: Christian Mate Pulisic Borussia Dortmund Niemcy USA
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.