Optymizm w sprawie Coutinho. Liverpool gotowy nawet zejść z ceny!

11 miesięcy temu Optymizm w sprawie Coutinho. Liverpool gotowy nawet zejść z ceny!
fot. FotoPyk

Katalońscy dziennikarze przekazują pozytywne wieści w sprawie negocjacji transferu Philippe Coutinho.

„Mundo Deportivo” nie przestaje śledzić przebiegu rozmów pomiędzy działaczami Barcelony i Liverpoolu. „Blaugrana” miała dojść do porozumienia z samym zawodnikiem już latem, dlatego teraz może skupić się jedynie na przekonaniu Anglików do sprzedaży gwiazdy. Do tej pory ta sztuka wydawała się bardzo trudna, ale dziennikarze wspomnianego dziennika są dobrej myśli.

Na okładce dzisiejszego wydania informują o optymizmie w sprawie całej operacji. Działacze z Camp Nou realizują swój plan stopniowego przekonywania „The Reds” i ich działania mają przynosić pozytywne efekty. Liverpool jest coraz bardziej skłonny do sprzedaży Brazylijczyka, zwłaszcza że ten nieustannie naciska na swoich pracodawców.

Pomocnik już latem złożył prośbę o transfer, miał też grozić, że nie będzie grał w barwach Liverpoolu ze względu na brak motywacji. Wewnętrzny konflikt udało się załagodzić, ale władze Liverpoolu dostrzegają, iż zawodnik najchętniej przeniósłby się już teraz do LaLiga. Właśnie dlatego ekipa z Anfield ustaliła cenę za Coutinho na poziomie 145 milionów euro, choć „Mundo Deportivo” dodaje, że satysfakcjonująca może się okazać oferta nawet w wysokości 135 milionów.

Na Camp Nou panują optymistyczne nastroje i wiara, że transfer uda się sfinalizować nawet w styczniu. Barcelona aktualnie planuje ustalenie takiej formy zapłaty, która będzie jak najmniej uciążliwa dla klubowego budżetu. Katalończykom zależy w szczególności na podwyższeniu kwoty transakcji poprzez różnego rodzaju zmienne.

Należy pamiętać, że Liverpool ma pełen komfort przy negocjacjach, biorąc pod uwagę fakt, iż kontrakt Coutinho wygasa dopiero w połowie 2022 roku. 25-latek wystąpił w obecnym sezonie w 16 meczach, w których zdobył dziewięć goli i zaliczył siedem asyst.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Philippe Coutinho Coreira FC Barcelona Liverpool FC Brazylia Anglia Hiszpania
Zobacz również
Z Liverpoolu do Arsenalu?!
15 godzin temu  
0
50 milionów za Malcoma
21 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.