Rooney: To najlepszy zespół Premier League w historii

11 miesięcy temu Rooney: To najlepszy zespół Premier League w historii
fot. FotoPyk

Wayne Rooney opowiedział w wywiadzie o obecnym Manchesterze City i najlepszym w jego opinii zespole w historii Premier League.

Zawodnik poprzedniego lata opuścił Manchester United na rzecz Evertonu i w jego opinii podczas pobytu w „Czerwonych Diabłach” miał możliwość do reprezentowania najlepszej drużyny w historii Premier League. Anglik zapewnił również, że obecny zespół Manchesteru City musi zrobić o wiele więcej, by móc znaleźć się wśród najlepszych.

W obecnym sezonie Manchester City bije kolejne rekordy Premier League. W pierwszych osiemnastu spotkaniach drużyna uzbierała już siedemnaście zwycięstw i jeden remis. Zespół wygrał ostatnie szesnaście spotkań, co jest najdłuższą serią zwycięstw w historii ligi. Poprzedni rekord ustanowił w 2002 roku Arsenal, wygrywając czternaście meczów z rzędu. „The Citizens” mają wciąż możliwość dorównania „Kanonierom” pod jeszcze jednym względem - przejścia przez sezon bez poniesienia porażki.

Mimo tego Rooney nie jest przekonany: „Nie jestem pewien, czy City znajduje się wśród najlepszych. Muszą iść dalej i zrobić o wiele więcej. Przez wszystkie lata Premier League było tak wiele dobrych drużyn. Ten klub musi zdobyć trofea i robić to przez dłuższy czas, by brano go pod uwagę”.

- Najlepsza drużyna w historii ligi? Manchester United z 2008 roku.

- Nie sądzę, że uda im się przejść przez sezon bez porażki. Jak do tej pory szło im niezwykle dobrze, ale Premier League jest bardzo trudna, zwłaszcza w okresie świątecznym. Zdaję sobie sprawę, że mają szeroki skład i wielkich zawodników, ale tutaj jest wiele topowych drużyn. W poprzednich latach były może dwa takie kluby i wiedziałeś, że powinieneś wygrać pozostałe spotkania.

- Teraz jest ich pięć lub sześć; drużyn, z których każda może pokonać każdą. Jestem pewny, że w jednym z takich spotkań Manchester City przegra – powiedział Rooney.


ŹRÓDŁO
TalkSPORT
TAGI: Wayne Mark Rooney Anglia Everton FC Manchester City FC Manchester United FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.