OFICJALNIE: Polska wraca na Stadion Śląski. Ciekawy rywal!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Polska wraca na Stadion Śląski. Ciekawy rywal!
fot. FotoPyk

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził, że reprezentacja Polski ponownie zagra na Stadionie Śląskim, który w ostatnich latach przechodzi remont generalny.

27 marca 2018 roku Polska zmierzy się z Koreą Południową w towarzyskim meczu w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Rosji. Azjatycki rywal ma nam pomóc przed grupową potyczką z Japonią. Z kolei Koreańczycy potrzebują europejskiego przetarcia przed spotkaniami na mundialu ze Szwecją i z Niemcami.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna narodowa ponownie będzie miała możliwość rywalizacji na tym historycznym, wyjątkowym obiekcie, który został całkowicie odnowiony i znowu będzie służył reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim rozegramy jeszcze wiele emocjonujących meczów – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny związku.

Polska tym samym wraca na Stadion Śląski po ponad ośmiu latach przerwy. 14 października 2009 roku przegraliśmy tam 0-1 ze Słowakami. Przed dużym powrotem kadry nastąpił „mały” - w wykonaniu piłkarzy reprezentacji do lat 19, która 7 października wygrała 3-0 ze swoimi rówieśnikami z Białorusi.

Chorzowska arena w przeszłości była miejscem rozegrania wielu historycznych meczów – na przykład 20 października 1957 roku Polska pokonała ZSRR 2-1 w obecności stu tysięcy kibiców. Rekordową frekwencję Śląski zanotował jednak podczas rywalizacji klubowej, gdy Górnik Zabrze w 1963 roku wygrał z Austrią Wiedeń. Na stadionie zameldowało się wówczas 120 tysięcy widzów.


ŹRÓDŁO
PZPN
TAGI: Oficjalnie Polska Korea Południowa MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Stadion Śląski
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.