OFICJALNIE: Skrócona kara dla gwiazdy reprezentacji Peru. Zagra na mundialu!

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Skrócona kara dla gwiazdy reprezentacji Peru. Zagra na mundialu!

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej po przeanalizowaniu odwołania Paolo Guerrero postanowiła skrócić jego zawieszenie do sześciu miesięcy, dzięki czemu piłkarz będzie mógł pojechać na nadchodzące Mistrzostwa Świata.

Komisja Odwoławcza FIFA przychyliła się częściowo do apelacji złożonej przez zawodnika do wyroku wydanego na początku grudnia przez Komisję Dyscyplinarną FIFA i zdecydowała się skrócić dyskwalifikację 33-letniego napastnika z roku do sześciu miesięcy. Zredukowanie czasu odbywania kary pozwoli doświadczonemu napastnikowi wziąć udział w zbliżającym się mundialu, na którym reprezentacja Peru wystąpi po 36 latach przerwy.

Paolo Guerrero strzelił siedem bramek oraz zanotował cztery asysty w eliminacyjnych meczach w strefie CONMEBOL i tym samym pomógł „La Blanquirroja” zająć piąte miejsce w tabeli, które zagwarantowało jego drużynie udział w barażach o awans na Mistrzostwa Świata.

Napastnik Flamengo nie wziął udziału w decydujących pojedynkach z Nową Zelandią (0:0, 2:0), ponieważ na początku listopada został zawieszony przez Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej po tym, jak podczas testów antydopingowych wykryto u niego benzoiloekgoninę, czyli główny metabolit kokainy.

Doświadczony napastnik tłumaczył, że ta substancja znalazła się w jego organizmie, ponieważ zażywał mocne leki, które miały postawić go na nogi przed kolejnym spotkaniem. Tę wersję wydarzeń potwierdził także klubowy lekarz. Początkowo FIFA nie przychyliła się do tych tłumaczeń, ale przy odwołaniu przyznała część racji piłkarzowi.

Paolo Guerrero zapewne znajdzie się w kadrze reprezentacji Peru na zbliżający się mundial, ale będzie musiał ciężko pracować przez sześć miesięcy, aby utrzymać dobrą formę, ponieważ nie będzie mógł w tym czasie występować w oficjalnych i towarzyskich spotkaniach międzynarodowych oraz klubowych.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: OFICJALNIE FIFA Mistrzostwa Świata MŚ 2018 Paolo Guerrero Peru
Zobacz również
OFICJALNIE: Porozumienie Shawa
8 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.