OFICJALNIE: Dramat Onyekuru

4 tygodnie temu OFICJALNIE: Dramat Onyekuru

Anderlecht potwierdził, że Henry Onyekuru będzie musiał pauzować przez kilka najbliższych miesięcy.

20-letni zawodnik nabawił się urazu w trakcie piątkowego meczu belgijskiej ekstraklasy z Eupen (był on efektem zderzenia z bramkarzem rywali, Hendrikiem Van Crombrugge). Nigeryjczyk był zmuszony opuścić boisko na kilkanaście minut przed ostatnim gwizdkiem.

„Po przeprowadzeniu dokładnych badań sztab medyczny jest w stanie stwierdzić, że Henry uszkodził więzadła poboczne w kolanie. Operacja zostanie przeprowadzona w trybie pilnym. Jesteśmy w stałym kontakcie z Evertonem i jej miejsce zostanie jeszcze ustalone przez obie strony” - czytamy w klubowym oświadczeniu. Nie zostało to potwierdzone, ale belgijskie media sugerują, że młody zawodnik w tym sezonie może nie pojawić się już na murawie.


Onyekuru gra w Anderlechcie na zasadzie wypożyczenia ze wspomnianego Evertonu. „The Toffees” zdecydowali się na taki ruch zaraz po jego letnim transferze. Co ciekawe, wcześniej grał on właśnie w Eupen.

Atakujący, który może grać na każdej pozycji w ofensywie, w tym sezonie najczęściej wystawiany był na lewym skrzydle. W 19 spotkaniach belgijskiej ekstraklasy uzbierał on dziewięć trafień. Żaden z zawodników Anderlechtu, w tym Łukasz Teodorczyk (raptem trzy gole na koncie), nie może pochwalić się takim dorobkiem.   ŹRÓDŁO
Anderlecht
TAGI: Oficjalnie RSC Anderlecht Henry Chukwuemeka Onyekuru Nigeria Anglia Everton FC Kontuzje Belgia MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0064 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.