Neymar: Dwa centymetry w bok i mógłbym już nie chodzić

11 miesięcy temu Neymar: Dwa centymetry w bok i mógłbym już nie chodzić

Na stronie „The Players Tribune” ukazała się rozmowa Gerarda Piqué z Neymarem, w której Brazylijczyk ujawnił między innymi wstrząsające szczegóły dotyczące kontuzji, której doznał w 2014 roku.

Gerard Piqué i Neymar znają się z czasów wspólnej gry w Barcelonie i są dobrymi przyjaciółmi. Właśnie hiszpańskiemu obrońcy gwiazdor PSG udzielił ostatnio szczerego wywiadu. Dwaj piłkarze rozmowę zaczęli od wspomnienia wielkich turniejów, które oglądali jako dzieci.

- Moje pierwsze wspomnienia są chyba z Mistrzostw Świata w 1994, chociaż miałem wtedy tylko dwa lata. Pamiętam, jak w telewizji oglądałem jednego z przepięknych goli Romario. Pamiętam przerzut Bebeto i uderzenie z pierwszej piłki... Mundial w 2002 roku oglądałem już w całości i pamiętam go dokładnie... Ronaldo i jego fryzurę - była świetna. Miałem taką! Wszystkie dzieciaki w Brazylii taką miały. Wszyscy wyglądaliśmy jak Ronaldo - przyznał Neymar.

Później 30-letni stoper Barcelony spytał Neymara o jego własną przygodę z reprezentacją „Canarihnos”, która rozpoczęła się kiedy miał 17 lat. 25-latek poproszony został o wybranie nejlepszego i najgorszego momentu w reprezentacyjnej karierze.

- Wierzę, że mój najlepszy moment w reprezentacyjnej karierze jest właśnie teraz. Tych złych było dużo, ale ten najgorszy... to kontuzja na Mundialu w 2014 roku. Cały tydzień po odniesieniu tego urazu płakałem w domu i podobnie było ze wszystkimi dookoła mnie.

Gwiazdor PSG na prośbę rozmówcy wrócił pamięcią do ćwierćfinału MŚ, kiedy to doznał kontuzji i wszystko dokładnie opowiedział.

- Było 2:0 dla nas. Trzy, cztery minuty do końca. Zúñiga sfaulował mnie od tyłu. Pamiętam ogromny ból, leżałem na ziemi i Marcelo krzyczał: „Nie, nie, wezwijcie lekarzy!”. Ja odpowiedziałem „Nie - chcę grać!”. Bardzo chciałem wtedy strzelić gola. Byłem szalony. Ale nie mogłem się ruszyć, więc zawołano lekarzy. Zapytali, jak się czuję i znowu powiedziałem, że chcę dalej grać.  Ale nie mogłem ruszać nogami. Wtedy wynieśli mnie z boiska, a ja zacząłem płakać. Ból był ogromny, nie czułem nóg. Przeniesiono mnie do szpitala i zostawiono ze zgiętymi kończynami. Kiedy próbowałem je wyprostować, ból był niewiarygodny. Wtedy zrozumiałem, że nie ma szans na dalszą grę.

- W szpitalu zrobili mi testy. Przyszedł lekarz i powiedział, że ma dla mnie dobrą i złą wiadomość. Powiedziałem, żeby zaczął od złej. „Nie zagrasz już na tych mistrzostwach - to koniec dla ciebie” powiedział. Spytałem: „A ta dobra?”. „Że po wszystkim będziesz mógł chodzić. Dwa centymetry w bok i... do piłki już byś nie wrócił”.


Przed kolejnymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się już za pół roku w Rosji, reprezentacja Brazylii z Neymarem jako liderem znów jest jednym z faworytów. Jak powiedział Brazylijczykowi Gerrard Pique, jego zdaniem to właśnie „Canarinhos” mają największe szanse na triumf w imprezie. 


ŹRÓDŁO
The Players Tribune
TAGI: Neymar Gerard Piqué Bernabeu FC Barcelona Hiszpania Paris Saint-Germain FC Brazylia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.