Guardiola da wolne gwieździe? „Niech wraca do domu, są ważniejsze sprawy”

10 miesięcy temu Guardiola da wolne gwieździe? „Niech wraca do domu, są ważniejsze sprawy”

Pep Guardiola przyznał, że David Silva może spokojnie wracać do domu, jeśli poczuje taką potrzebę.

Pomocnik jest niewątpliwie jednym z najbardziej istotnych ogniw w zespole hiszpańskiego menedżera i znacznie przyczynił się do tego, że „Obywatele” jak na razie stracili tylko cztery punkty w lidze, dwukrotnie remisując. Ostatnio nie był jednak dostępny przy wyborze składu ze względu na problemy osobiste. Silva wrócił na mecz z Watfordem, ale możliwe, że wkrótce znowu będzie zmuszony poprosić klub o wolne.

City ma znaczną przewagę nad resztą stawki, ale utrata tak ważnego zawodnika może zmartwić każdego szkoleniowca. Tak jednak nie jest w przypadku Guardioli, który z empatią patrzy na sytuację 31-latka i zapewnia, że nie miałby żadnych problemów, gdyby ten poprosił go po raz kolejny o czas na załatwienie spraw osobistych.

- Rodzina jest najważniejsza - przekonuje Guardiola.

- Bez problemu można dostrzec jak ważny jest dla nas David, ale nie wiem, na jak długo z nami pozostanie. Jeśli tego potrzebuje, może wrócić ponownie do domu. To nie ma znaczenia, jeśli w trakcie jego nieobecności nie zdobędziemy ani jednego punktu. Rodzina jest najważniejsza.

Silva rozgrywa bardzo udany sezon, w trakcie którego wystąpił w 23 spotkaniach, notując w ich trakcie pięć goli i dziesięć asyst. Jak ważnym zawodnikiem jest dla „The Citizens” pokazały ostatnie mecze. Doświadczonego pomocnika zabrakło w starciach z Newcastle i Crystal Palace, a City udało się w nich zdobyć tylko jednego gola. Po jego powrocie, zespół Guardioli wygrał 3:1 z Watfordem, a Silva brał czynny udział w dwóch sytuacjach, które przyniosły bramki.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: David Josué Jiménez Silva Pep Guardiola Trenerzy Manchester City FC Hiszpania Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.