OFICJALNIE: Rekordowa umowa PZPN

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Rekordowa umowa PZPN
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

PZPN poinformował o podpisaniu nowej umowy z grupą LOTOS.

Dotychczasowy kontrakt łączył obie strony do 31 grudnia 2018 roku. Na mocy nowego porozumienia LOTOS będzie wspierał rozwój polskiego futbolu przez cztery kolejne lata, a więc do 2022 roku.

Rodzima federacja nie podała szczegółów dotyczących nowego kontraktu, ale jak podkreśla Weszło, umowa jest rekordowa. PZPN będzie mógł zarobić do 100 milionów złotych. Około 20 milionów to gwarantowana roczna kwota dla federacji, a dodatkowe pięć stanowią bonusy, których wypłacenie będzie zależało od kilku czynników, w tym wyników reprezentacji Polski.

Kontrakt jest najwyższą umową sponsoringową w historii polskiego sportu. Dotychczasowy rekord należał do firmy T-Mobile, która płaciła 16 milionów złotych plus cztery w bonusach Ekstraklasie.

Jak przyznał prezes PZPN, Zbigniew Boniek: -
Przedłużenie współpracy z firmą LOTOS to potwierdzenie tego, że inwestycja w reprezentację Polski pozwala realizować naszym sponsorom stawiane cele biznesowe, a PZPN postrzegany jest jako solidny partner, z którym warto związać się na długie lata

- Jako federacja na co dzień pracujemy nad tym, aby budować pozytywny wizerunek całej dyscypliny. Cieszymy się, że firmy widzą potencjał, jaki niosą za sobą organizowane przez nas wydarzenia, czego wymiernym efektem jest zainteresowanie firm nie tylko pierwszą reprezentacją mężczyzn, ale również reprezentacją U-21 oraz kobiet, czy też portalem ŁączyNasPiłka.pl, których głównym sponsorem został również LOTOS.ŹRÓDŁO
PZPN I Weszło
TAGI: Finanse Pieniądze LOTOS Zbigniew Boniek PZPN Polska Sponsoring
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.