MEDIA: Egzotyczny transfer Legii? Wśród chętnych również... Real Madryt

10 miesięcy temu MEDIA: Egzotyczny transfer Legii? Wśród chętnych również... Real Madryt
fot. FotoPyk

Jak informują indonezyjskie media, Legia Warszawa jest w gronie klubów zainteresowanych Egym Maulaną Vikrim.

Indonezyjski zawodnik w swoim kraju nazywany jest tamtejszym Lionelem Messim. Jeden z najbardziej utalentowanych indonezyjskich graczy na początku grudnia zadebiutował w pierwszej reprezentacji swojej ojczyzny. Selekcjoner Luis Milla zapowiedział, że piłkarz otrzyma niebawem kolejne szanse do pokazania umiejętności.

Być może na kolejne zgrupowanie Vikri przyjedzie już jako zawodnik zespołu z Europy. Siedemnastolatek w ostatnim czasie odbył testy sportowe we francuskim AS Saint-Étienne. Jak na razie pomocnik nie zdecydował się jeszcze na podpisanie umowy z klubem z Ligue 1, dlatego do walki o jego podpis stanęły kolejne europejskie ekipy. 

Jeżeli indonezyjskie „CNN” się nie myli, o transfer gracza stara się Legia Warszawa, Benfica, Sporting CP, Espanyol, Getafe i nawet wielki Real Madryt. Mimo wszystko, najbliżej sprowadzenia Indonezyjczyka jest wspomniane Saint-Étienne.

Jak przyznał w rozmowie z „CNN” agent piłkarza, Dusan Bogdanović, Francja jest odpowiednim miejscem dla Vikriego. Przedstawiciel wskazał między innymi na bronienie przez ten kraj wolności wyznania. Dla siedemnastoletniego muzułmanina komfort zaaklimatyzowania się w nowym państwie jest sprawą kluczową. 

Bogdanović wskazał również, że pomocnik może poradzić sobie w Europie, ale musi się najpierw zdyscyplinować. Według niego siedemnastolatek ma problemy ze sferą psychiczną i fizyczną, jednak są one do pokonania w ciągu kilku miesięcy od przyjazdu do nowego klubu.


ŹRÓDŁO
CNN | Sumberbola
TAGI: Legia Warszawa Polska Hiszpania Francja Indonezja Egy Maulana Vikri Real Madryt CF AS Saint-Étienne Getafe CF RCD Espanyol
Zobacz również
Pechowa kontuzja Messiego
4 godziny temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.