OFICJALNIE: Jest porozumienie. Czerwiński opuszcza Legię

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Jest porozumienie. Czerwiński opuszcza Legię
fot. FotoPyk

Jakub Czerwiński przenosi się z Legii Warszawa do Piasta Gliwice. Oba kluby doszły do porozumienia w sprawie wypożyczenia defensora.

26-latek ma za sobą koszmarną rundę. Od początku sezonu wystąpił w zaledwie czterech ligowych spotkaniach. W dużej mierze miały na to wpływ kontuzje, z którymi defensor boryka się od początku sezonu.

Czerwiński dostał od Romeo Jozaka wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Urodzony w Krynicy Zdrój zawodnik zostanie wypożyczony do Piasta Gliwice po przejściu testów medycznych. Były piłkarz m.in. Pogoni Szczecin ma występować przy Okrzei co najmniej do końca sezonu.

W ekipie „Niebiesko-Czerowych” 26-latek będzie miał za zadanie zastąpić Heberta, który najprawdopodobniej opuści zespół Waldemara Fornalika. Obrońca ma trafić do drugiej ligi japońskiej.

Czerwiński zapracował sobie na uznaną markę występami w barwach Bruk-Betu Termaliki Nieciecza w latach 2011-15, z którą zresztą wywalczył awans do Ekstraklasy. Jego dobra postawa na boiskach I ligi zaowocowała transferem do Pogoni Szczecin. W barwach „Portowców” 26-latek stworzył uznaną parę stoperów z Jarosławem Fojutem.

Defensor sukcesywnie piął się po szczeblach rozgrywkowych w naszym kraju, by w sierpniu 2016 roku zasilić szeregi warszawskiej Legii. W poprzednim sezonie rozegrał dla „Wojskowych” osiem ligowych spotkań. Ponadto Czerwiński ma na swoim koncie cztery występy w Lidze Mistrzów. Jego największym sukcesem jest tytuł mistrza Polski. 

Teraz priorytety się zmieniły i 26-latek w nowym zespole będzie walczył o utrzymanie. Piast zajmuje obecnie 15. miejsce i do bezpiecznej lokaty traci punkt.


ŹRÓDŁO
Piast Gliwice
TAGI: Jakub Czerwiński Piast Gliwice Legia Warszawa Oficjalnie Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.