Szczegóły kwoty za Coutinho. Tak podzielono bonusy!

10 miesięcy temu Szczegóły kwoty za Coutinho. Tak podzielono bonusy!
fot. FC Barcelona

W styczniu Philippe Coutinho przeszedł do Barcelony za 120 milionów euro. Kwota transferu może się powiększyć do 160 milionów, co przybliży zakontraktowanie piłkarza Liverpoolu do rekordowej transakcji Neymara (222 miliony euro).

O potencjalnych 40 milionach euro zadecyduje pięć czynników. Suma została podzielona na mniejsze kwoty, z którymi związane są następujące osiągnięcia:

1) 5 milionów za rozegranie 25 meczów,
2) 20 milionów za rozegranie 100 meczów,
3) 10 milionów za dwukrotne wywalczenie awansu do Ligi Mistrzów,
4) 5 milionów za triumf w Lidze Mistrzów.

Wydaje się, że każdy z tych warunków może zostać spełniony. Coutinho przychodzi na Camp Nou jako materiał na zawodnika podstawowej jedenastki i wręcz pewnikiem jest jego regularna gra. Barcelona od ponad dekady nie ma żadnego problemu z bezpośrednim zakwalifikowaniem się do najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych. Po sam puchar być może będzie w stanie sięgnąć nawet w bieżącej edycji Ligi Mistrzów, lecz na swój sukces Coutinho i tak będzie musiał poczekać przynajmniej do przyszłego roku. Z racji, iż jesienią wystąpił na arenie międzynarodowej w barwach „The Reds”, korzystanie z usług tego piłkarza przez Ernesto Valverde zostało zawężone do rodzimych rozgrywek. Jest jednak wielce prawdopodobne, że w ciągu dwóch, trzech lat kwota 160 milionów za transfer i tak stanie się faktem.

Brazylijski ofensywny pomocnik obecnie leczy kontuzję, zatem na zadebiutowanie w barwach lidera ligi hiszpańskiej przyjdzie kibicom Blaugrany trochę poczekać.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Philippe Coutinho Coreira FC Barcelona Liverpool FC Anglia Hiszpania Brazylia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.