CdS: Wstępne porozumienie Arsenalu z nowym trenerem

10 miesięcy temu CdS: Wstępne porozumienie Arsenalu z nowym trenerem

Według informacji „Corriere dello Sport” Carlo Ancelotti zostanie prawdopodobnie nowym szkoleniowcem Arsenalu.

Arsène Wenger jest szkoleniowcem z najdłuższym stażem w Premier League, jednak po ostatni tytuł mistrzowski sięgnął w 2004 roku. Francuski szkoleniowiec od wielu lat buduje zespół, który ma ponownie włączyć się do walki o mistrzostwo Anglii, ale jego drużyna rzadko kiedy kończy rozgrywki w pierwszej trójce, nie mówiąc o wygraniu tytułu.

Cierpliwość właścicieli Arsenalu powoli się kończy i mieli oni przygotować listę potencjalnych następców 68-latka. Na szczycie znalazło się nazwisko Carlo Ancelottiego, który jest uznawany za specjalistę od sięgania po tytuły mistrzowskie. Włoski szkoleniowiec we wrześniu został zwolniony z Bayernu Monachium i zapowiedział wówczas, że do czerwca nie obejmie żadnej nowej posady. Nie ma więc przeszkód, by po zakończeniu obecnych rozgrywek został menadżerem „Kanonierów”.

Według informacji przekazanych przez „Corriere dello Sport”, Ancelotti osiągnął już z Arsenalem wstępne porozumienie w sprawie przejęcia drużyny. Włoski szkoleniowiec ma podpisać czteroletni kontrakt, na mocy którego zarobi na Emirates Stadium 40 milionów euro.

58-letni trener podczas swojej kariery sięgnął po cztery tytuły mistrzowskie w czterech różnych państwach: Włoszech, Anglii, Francji i Niemczech. Ancelotti może się pochwalić również trzema wygranymi w Lidze Mistrzów.


ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Anglia Włochy Carlo Ancelotti Trenerzy Arsenal FC Arsène Wenger Francja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.