Mistrz Europy zagra w Atlético?!

11 miesięcy temu Mistrz Europy zagra w Atlético?!

Atlético Madryt otrzymało możliwość sprowadzenia na Wanda Metropolitano mistrza Europy z 2016 roku - João Mário.

Reprezentant Portugalii przychodził do ligi włoskiej jako wielka nadzieja Interu i zawodnik, który miał kierować akcjami zespołu aktualnie prowadzonego przez Luciano Spallettiego przez wiele lat, ale wydaje się teraz, że mediolańczycy chcieliby jak najszybciej pozbyć się piłkarza. W poprzednim roku Inter zapłacił za João Mário 40 milionów euro i jest już właściwie przesądzone, że klub nigdy nie odzyska zainwestowanych pieniędzy.

Po ostatnim występie 24-latka legendarny obrońca Interu, Giuseppe Bergomi powiedział na jego temat: „Nigdy więcej nie chcę zobaczyć tak grającego piłkarza, zwłaszcza w koszulce Interu. Występ João Mário był po prostu żenujący. To co widziałem...On tracił piłkę, a później cofał się truchtem, nawet nie starał się przyspieszyć. Jedyne co robi to podawanie do tyłu, bez żadnego rozmachu, nawet bez szansy na potencjalne zagrożenie”.

Inter uznał jednak, że skoro żaden klub nie interesuje się transferem byłego zawodnika Sportingu, to może spróbować uwzględnić go jako część wymiany. Wówczas pojawił się pomysł zaproponowania 24-latka Atlético Madryt w zamian za Nicolása Gaitána.

Argentyńczyk, podobnie do João Mário, ma problemy z regularnymi występami w klubie, co skłania go do wyprowadzenia się z Madrytu. Obaj gracze z optymizmem patrzą na potencjalną przeprowadzkę, wiedząc, że już za kilka miesięcy ich selekcjonerzy będą rozsyłać powołania na Mistrzostwa Świata w Rosji. Do wyjazdu potrzebują jednak powrotu do formy, co może się okazać niemożliwe w ich aktualnym otoczeniu.


ŹRÓDŁO
Sky Sport Italia
TAGI: Włochy Hiszpania Argentyna Portugalia Inter Mediolan Atlético Madryt Osvaldo Nicolás Fabián Gaitán João Mário Naval da Costa Eduardo
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.