Wielki powrót do Dinama Zagrzeb? „Pracujemy nad tym!”

7 miesięcy temu Wielki powrót do Dinama Zagrzeb? „Pracujemy nad tym!”
fot. Wikipedia

Zdravko Mamić potwierdził, że Dinamo Zagrzeb pracuje nad sprowadzeniem do klubu Tina Jedvaja.

W aktualnym sezonie Jedvaj wciąż czeka na swój pierwszy występ w oficjalnym spotkaniu w barwach Bayeru 04 Leverkusen. Młody zawodnik doznał kontuzji jeszcze podczas letniego okresu przygotowawczego, przez co stracił miejsce w drużynie i do tej pory nie zdołał odbudować swojej pozycji. 

Trener „Aptekarzy”, Heiko Herrlich, tylko dwukrotnie powołał Chorwata do kadry meczowej na spotkanie Bundesligi, ale ani razu nie zdecydował się na skorzystanie z jego usług. Jedvaj ma nadzieję na wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji, dlatego coraz bardziej martwi się o swoją pozycję w zespole z Leverkusen. Niemcy prawdopodobnie pozwolą zawodnikowi na odejście na wypożyczenie, dlatego musi go cieszyć zainteresowanie ze strony Dinama Zagrzeb.

Najbardziej utytułowany klub w historii ligi chorwackiej bardzo ciężko pracuje nad sprowadzeniem 22-latka do ojczyzny. Zainteresowanie Jedvajem potwierdził wieloletni prezes Dinama, a obecnie jego konsultant, czyli Zdravko Mamić.

- Pracujemy nad powrotem Tina Jedvaja do Dinamo. Chcemy go pozyskać, a on chce do nas wrócić. To dla niego istotne ze względu na walkę o wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji. W bieżącym tygodniu wszystko będzie jasne – przyznał Mamić.

22-letni zawodnik przeszedł przez wszystkie szczeble akademii Dinama Zagrzeb, awansując aż do pierwszego zespołu, do którego dołączył w 2013 roku jako siedemnastolatek. Jeszcze w tym samym roku Jedvaj przeniósł się do Romy, ale tam miał problem z regularną grą, więc po roku trafił już do Bayeru. W barwach „Aptekarzy” zanotował 70 oficjalnych spotkań, notując trzy bramki i trzy asysty. 


ŹRÓDŁO
Jutarnji List
TAGI: Chorwacja Niemcy Tin Jedvaj GNK Dinamo Zagrzeb Bayer 04 Leverkusen
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.