Trudne zadanie Napoli. Włosi szukają zastępstwa dla Ghoulama

9 miesięcy temu Trudne zadanie Napoli. Włosi szukają zastępstwa dla Ghoulama

Jak poinformował Gianluca Di Marzio, SSC Napoli poszukuje obrońcy, który do końca sezonu mógłby zastąpić w zespole Faouziego Ghoulama.

Jeszcze przed kilkoma miesiącami Maurizio Sarri mógł spać spokojnie i nie zastanawiać się nad obsadą lewej strony defensywy. Na tej pozycji Włoch miał do dyspozycji Faouziego Ghoulama, czyli jednego z najlepszych lewych obrońców na świecie. W połowie jesieni Algierczyk doznał jednak urazu, który wykluczył go z gry na kilka miesięcy.

Wówczas Włosi zaczęli rozważać znalezienie dla niego zastępcy, a w dalszej perspektywie, rywala do miejsca w wyjściowej jedenastce. Pod uwagę brani byli tacy gracze, jak Sime Vrsaljko, Matteo Darmian oraz Alejandro Grimaldo, ale za każdym razem na przeszkodzie stawały finanse. Napoli nie było w stanie wydać takiej kwoty, jakiej oczekiwali potencjalni sprzedawcy, i postanowiło poczekać na Ghoulama, którego rehabilitacja dobiegała końca.

Już po zakończeniu zimowego okresu transferowego Algierczyk doznał kolejnej kontuzji i nie pojawi się na murawie przez kilka kolejnych miesięcy, przez co Napoli znalazło się w niezwykle skomplikowanej sytuacji. Aktualny lider włoskiej Serie A postanowił rozpocząć sondowanie rynku wolnych agentów, o czym informowaliśmy tutaj.

Spośród wszystkich kandydatur Włosi najbardziej zainteresowali się dwoma nazwiskami, to Guilherme Siqueira oraz Hrvoje Milić. Pierwszy z nich przez wiele lat reprezentował Atlético Madryt i wydaje się, że posiada najwyższe umiejętności. 31-latek od końca września ubiegłego roku nie potrafi sobie jednak znaleźć nowego pracodawcy, a ostatnie spotkanie rozegrał jeszcze w kwietniu poprzedniego roku. Gracz ma tak duże zaległości treningowe, że jego ewentualny transfer obarczony jest ogromnym ryzykiem.

Z tego względu na faworyta do dołączenie do neapolitańczyków wyrasta Hrvoje Milić. Z końcem stycznia Chorwat odszedł z Olympiakosu Pireus, w którym nie grał ostatnio zbyt dużo, ale miał szansę na regularny trening. Milić jest ponadto jedynym z młodszych zawodników na liście, bo ma tylko 28 lat i doświadczenie z gry we Włoszech, gdzie był niegdyś związany z Fiorentiną.


ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Włochy Chorwacja Brazylia Algieria SSC Napoli Guilherme Madalena Siqueira Faouzi Ghoulam Hrvoje Milić
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.