„Przyjmę powołanie do reprezentacji Polski. To będzie zaszczyt!”

7 miesięcy temu „Przyjmę powołanie do reprezentacji Polski. To będzie zaszczyt!”
fot. FotoPyk

Zawodnik Jagiellonii Białystok, Taras Romanczuk, wypowiedział się na łamach „Super Expressu” na temat potencjalnej gry w reprezentacji Polski.

Kilka dni temu 26-letni defensywny pomocnik, który urodził się na Ukrainie, otrzymał polskie obywatelstwo. Dzięki niemu Romanczuk przede wszystkim zwolnił miejsce dla piłkarza spoza Unii Europejskiej w zespole „Jagi”. Od dawna przebąkiwało się jednak, że na takim ruchu może skorzystać również polska kadra. Sprawę skomentował sam Romanczuk.

- Przychodzi powołanie i co…? Oczywiście przyjmuję! To wielka sprawa, zaszczyt zagrać dla Polski. Myślę, że gdybym założył koszulkę z Orłem, to sprawiłbym wielką radość swoim bliskim. U mnie w domu od zawsze były związki z Polską. Nigdy nie wypieraliśmy się pochodzenia. A pierogi babci pamiętam do dziś - powiedział pomocnik „SE”, dodając jednak, że do całej sprawy podchodzi z dystansem:

- Nie myślę o tym. (…) Wykonuję swoją robotę. Jeśli trener uzna, że robię to na tyle dobrze, żeby mnie powołać to, to zrobi (cały wywiad TUTAJ). 

Romanczuk trafił do Polski w 2013 roku, rozpoczynając grę w Legionovii Legionowo. Kilkanaście miesięcy później został on zawodnikiem Jagiellonii, w której koszulce wystąpił jak dotąd 130 razy.

Zawodnik jakiś czas temu opowiadał o swoich polskich korzeniach w rozmowie z oficjalną stroną internetową Jagiellonii: - W domu zawsze pamiętaliśmy o tym, że dziadkowie i pradziadkowie pochodzą z Polski. Mieliśmy wszystkie dokumenty, które to potwierdzały. Pamiętam jeszcze, że jak byłem mały, pradziadek mówił mi, że miał gospodarstwo rolne w Sobiborze, około 5 hektarów ziemi. Później w tej miejscowości powstał niemiecki obóz koncentracyjny. Moja babcia urodziła się w Polsce, ale trwała wtedy II wojna światowa i babcia wraz z rodzicami została przesiedlona.  ŹRÓDŁO
Super Express I Jagiellonia Białystok
TAGI: Polska Ukraina Jagiellonia Białystok MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Reprezentacja Polski Taras Romanczuk
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.