United szykuje wielki transfer obrońcy

7 miesięcy temu United szykuje wielki transfer obrońcy

José Mourinho liczy, że uda mu się sprowadzić latem Alexa Sandro.

Obrońca „Starej Damy” coraz częściej jest łączony z opuszczeniem Turynu. Dyrektor wykonawczy Juventusu, Giuseppe Marotta, wielokrotnie zapewniał, że jeśli tylko którykolwiek piłkarz poprosi o transfer, klub nie zamierza zatrzymywać go na siłę. Dlatego też do gry zamierza wkroczyć Manchester United, który widzi w defensorze „Bianconerich” solidne wzmocnienie.

Brazylijczyk cieszy się sporym zainteresowaniem najbogatszych klubów, a „Daily Mirror” informuje, że konkurencję zamierzają wyprzedzić „Czerwone Diabły”. Piłkarz bierze pod uwagę zmianę otoczenia, ale z drugiej strony dobrze czuje się w Turynie, dlatego oferta musi być naprawdę kusząca, by skłonić go do przeprowadzki. United zdaje sobie z tego sprawę i zamierza zaproponować zawodnikowi zarobki wynoszące 145 tysięcy funtów tygodniowo.

Oznaczałoby to znaczną podwyżkę dla byłego gracza FC Porto, a jeśli okaże się to wystarczająca kwota, zawodnik może poprosić swój klub o zgodę na transfer. To jednak oczywiście nie będzie wystarczać. „Juve” jest gotowe na wysłuchanie ofert, ale nie zamierza sprzedawać swojej gwiazdy za bezcen. W ostatnich oknach transferowych Manchester City czy Chelsea składały oferowały nawet 70 milionów funtów, lecz nie przekonało to Włochów. Ekipa z Old Trafford ma jednak pewnego asa w rękawie.

Brytyjscy dziennikarze informują, że Mourinho nie planuje oszczędzać na wzmocnieniach i w razie konieczności będzie w stanie sięgnąć głębiej do kieszeni. Jeśli jednak sama gotówka wciąż nie będzie wystarczająco przekonująca, do operacji może zostać włączony Matteo Darmian. Włoch od dłuższego czasu znajduje się na celowniku turyńczyków, a jego wszechstronność ułatwiłaby z pewnością pracę trenerowi Massimiliano Allegriemu.

Mourinho zależy na wzmocnieniu obsady lewej obrony, ponieważ Portugalczyk zdaje sobie sprawę, iż niedługo nie będzie mógł już liczyć na Ashleya Younga, a będzie potrzebować doświadczonego gracza, który mógłby konkurować z Luke'iem Shawem. 27-latek dzięki swojej postawie, sile i szybkości spełnia wymagania menedżera United, który jest zdecydowany, by postawić latem właśnie na niego.



ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Alex Sandro Lobo Silva Matteo Darmian Manchester United FC Juventus FC Brazylia Włochy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.