To się wyjątkowo rzadko zdarza. Szpital w Lechu w pierwszej połowie meczu z Lechią fot. Transfery.info
Wojtek Smoch
Źródło: Lech Poznań

Trzech piłkarzy Lecha Poznań doznało urazów w trakcie pierwszej połowy spotkania.

W trakcie pierwszych 45 minut meczu w Poznaniu doszło do niecodziennej sytuacji. Mianowicie, trener Lecha, Nenad Bjelica, został zmuszony do przeprowadzenia...trzech zmian, wskutek kontuzji odniesionych przez trzech jego piłkarzy.

W 19. minucie spotkania z boiska musiał zejść Mario Šitum (w jego miejsce wszedł Darko Jevtić), natomiast 11 minut później jego los podzielił bramkarz, Jasmin Burić, którego zastąpił Matúš Putnocký. Gdy wydawało się, że do końca pierwszej część widowiska nie zdarzy się już nic przykrego, to w doliczonym czasie murawę musiał opuścić Mihai Răduţ, zmieniony przez Kamila Jóźwiaka. Pomimo nieszczęśliwej fali urazów, „Kolejorz” po pierwszej połowie prowadził 2-0.

Co ciekawe, taka sama sytuacja na ekstraklasowych boiskach ostatnio miała miejsce w...1998 roku, kiedy to Legia Warszawa podejmowała na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Wtedy to boisko w czasie pierwszych 45 minut opuścili Paweł Skrzypek, Tomasz Sokołowski a także Kenneth Zeigbo. Zanotowano również takie zdarzenie w sezonie 2011/2012 w drugiej lidze polskiej, kiedy Chojniczanka Chojnice mierzyła się z Zagłębiem Sosnowiec.