„Karnego nie było. Vázquez rzucił się na ziemię, ale zrobiłbym tak samo”

6 miesięcy temu „Karnego nie było. Vázquez rzucił się na ziemię, ale zrobiłbym tak samo”

Diego Maradona wypowiedział się na temat końcówki rewanżowego spotkania 1/4 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Juventusem.

„Królewscy” podchodzili do środowego meczu z przewagą trzech goli. Piłkarze „Juve” pokazali wielki charakter i w 60. minucie spotkania zdobyli bramkę na 3:0, odrabiając tym samym straty. Do dogrywki jednak nie doszło, ponieważ w doliczonym czasie gry trafienie dające bezpośredni awans do najlepszej czwórki Realowi zanotował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał kontrowersyjny rzut karny. Chwilę wcześniej w polu karnym Juventusu upadł Lucas Vázquez.

- Tam nie było karnego. Nie było. Gdy Ronaldo zgrał piłkę do Lucasa, ten miał przed sobą Buffona, a tuż za nim był Benatia. Musiał tak zrobić.

- Na jego miejscu zrobiłbym tak samo. Wykorzystałbym tę sytuację i rzucił się na ziemię - przyznał wprost Maradona, który słynie z barwnych wypowiedzi.

Przypomnijmy, że w piątek odbyło się losowanie par półfinałowych Champions League. Real zagra o wielki finał z Bayernem. W drugim meczu Liverpool zmierzy się z niespodziewanym pogromcą Barcelony - Romą.

ŹRÓDŁO
Goal.com
TAGI: Hiszpania Włochy Real Madryt CF Juventus FC Diego Maradona Lucas Vázquez Iglesias Liga Mistrzów Europejskie puchary