OFICJALNIE: Szwoch wreszcie odchodzi z Legii. Nowy klub!

7 dni temu OFICJALNIE: Szwoch wreszcie odchodzi z Legii. Nowy klub!
fot. FotoPyk

Mateusz Szwoch został piłkarzem Wisły Płock.

Do Wisły przenosi się na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Legią Warszawa, czyli od pierwszego lipca. Podpisał już kontrakt do 30 czerwca 2021 roku.

Szwoch do Legii przeniósł się właśnie z Arki Gdynia latem 2014 roku. W stołecznym klubie jednak nie potrafił się odnaleźć, zaliczając zaledwie jedenaście występów w pierwszym zespole. 

Dlatego od zimowego okna w 2016 roku ponownie grał w Arce na zasadzie wypożyczenia. Najpierw pomógł gdynianom w awansie do Ekstraklasy (dwie bramki i sześć asyst w 14 meczach), a potem w utrzymaniu w niej. W rozgrywkach 2017/2018 był jednym z najważniejszych zawodników klubu - strzelił dziesięć bramek i zaliczył cztery asysty w 33 meczach Ekstraklasy.

25-latek, występujący najczęściej na pozycji ofensywnego pomocnika lub lewoskrzydłowego, jest tym samym bohaterem pierwszego letniego transferu Wisły.

Dla płocczan to jednak druga ważna wiadomość przed letnim oknem. Wczoraj poinformowano o przedłużeniu umowy z dyrektorem sportowym Łukaszem Masłowskim, powszechnie chwalonym za rozsądną politykę transferową klubu. 


ŹRÓDŁO
Wisła Płock
TAGI: Oficjalnie Mateusz Szwoch Arka Gdynia Wisła Płock Polska
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0157 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.