POTWIERDZONE: Duży transfer Napoli

3 miesiące temu POTWIERDZONE: Duży transfer Napoli

Fabián Ruiz lada moment może zostać ogłoszony zawodnikiem SSC Napoli.

Z neapolitańczykami wkrótce może się pożegnać Jorginho, który jest już o krok od przenosin do Manchesteru City. Choć negocjacje nie były łatwe, „Partenopei” postanowili działać szybko i natychmiast rozpoczęli poszukiwania następcy naturalizowanego Włocha. Wybór padł na Fabiána Ruiza, który do tej pory reprezentował barwy Betisu.

Kilka dni temu prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis przekonywał, że transfer jest już bardzo bliski realizacji i podkreślił, że teraz kluby czekają tylko na wydanie ostatecznej zgody na przeprowadzenie operacji ze strony samego piłkarza. Ta w końcu nadeszła, co potwierdził trener zespołu z Sewilli.

- Sprzedamy Fabiána Ruiza za 30 milionów euro - powiedział Quique Setien w rozmowie z „Radio Futbol FM”, dodając, że transakcja może zostać sfinalizowana nawet dzisiaj. Wspomniana kwota jest z kolei zapisana w klauzuli w kontrakcie pomocnika.

- Transakcji nie udało się domknąć wcześniej, ponieważ wciąż czekaliśmy na ostateczną decyzję zawodnika. Nie rozmawiałem z nim, nie chcę wpływać na dokonywane przez niego wybory.

Setien zaznacza, że klub ma już pomysł, co zrobić z zarobionymi pieniędzmi.

- Chciałem, żeby został z nami, ale dzięki pieniądzom zyskanym na jego sprzedaży będziemy mogli polepszyć stan naszego ośrodka treningowego, więcej płacić naszym młodym trenerom i poprawić warunki ich pracy.ŹRÓDŁO
Radio Futbol FM
TAGI: Fabián Ruiz Peña Quique Setien SSC Napoli Real Betis Balompié Trenerzy Hiszpania Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.