Jak doszło do transferu Ronaldo? Marotta wyjaśnia

tydzień temu Jak doszło do transferu Ronaldo? Marotta wyjaśnia

Dyrektor wykonawczy Juventusu, Giuseppe Marotta, wyjawił jak turyńczykom udało się sprowadzić Cristiano Ronaldo.

We wtorek faktem stała się jedna z największych transakcji ostatnich lat. Cristiano Ronaldo został potwierdzony jako nowy piłkarz Juventusu, mimo iż niemal do samego końca pojawiały się sceptyczne głosy na temat możliwości realizacji transferu. Zgodnie z relacjami mediów stronom bardzo szybko udało się osiągnąć porozumienie, co zdaniem Marotty jest rezultatem działania większej grupy osób.

- Transfer Ronaldo? To efekt świetnej pracy zespołowej. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy - powiedział dyrektor wykonawczy „Starej Damy” w rozmowie z „Corriere della Sera”.

- Prawdziwymi zwolennikami tego ruchu byli piłkarze Juventusu oraz udziałowcy. Cristiano Ronaldo był pierwszym, który uwierzył w możliwość powodzenia operacji, on to rozpoczął. To on wybrał Juventus. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że możemy skorzystać z tej okazji, udziałowcy zgodzili się wesprzeć klub. Uważam, że to była wspaniała praca całego zespołu.

Transfer budził o tyle wątpliwości, że pierwsze informacje na jego temat podano zaledwie w zeszłym tygodniu. Intensywne negocjacje w niemalże ekspresowym tempie doprowadził do porozumienia, choć pojawia się pytanie czy kluby nie działały za kulisami znacznie wcześniej. Marotta przekonuje jednak, że transakcja została przeprowadzona w bardzo krótkim czasie.

- Wszystko się zaczęło od negocjacji transferu Cancelo, który ma tego samego agenta co Ronaldo, Jorge Mendesa - przekonuje. Przypomnijmy, że Portugalczyk związał się z „Juve” pod koniec czerwca.

- Chcemy wyrazić maksymalną satysfakcję i radość ze sprowadzenia Cristiano oraz jego decyzji o dołączeniu do Juventusu. On jest bardzo szczęśliwy, że może grać dla jednego z największych klubów na świecie. Zdecydował nawet gdzie będzie mieszkać - w pięknym penthouse'ie w centrum Turynu.ŹRÓDŁO
Corriere della Sera
TAGI: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Giuseppe Marotta Juventus FC Real Madryt CF Hiszpania Portugalia Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.