Cóż za determinacja. Scuderi wraca do gry!

miesiąc temu Cóż za determinacja. Scuderi wraca do gry!
fot. FotoPyk

Po dwóch latach od koszmarnej kontuzji Dario Scuderi wrócił na boisko.

We wrześniu 2016 roku młodzieżowe zespoły Borussii Dortmund i Legii Warszawa w ramach rozgrywek UEFA Youth League. Z pozoru mało istotne dla przeciętnego widza spotkanie zostanie jednak zapamiętane jako to, podczas którego na włosku zawisła nie tylko kariera, ale także zdrowie Dario Scuderiego. Podczas jednego starć zawodnik w koszmarny sposób złamał nogę.

Świat obiegły zdjęcia nienaturalnie wygiętej nogi utalentowanego piłkarza, a lekarze od samego początku mówili, iż uraz wygląda fatalnie. Doszło nie tylko do złamania kości, ale również do poważnych uszkodzeń więzadeł i mięśni, co oznaczało, że gracz bardziej niż o powrót na boisko musiał walczyć o swoją sprawność. Na przekór wszystkiemu udało mu się jednak wrócić do gry w piłkę.

Piłkarz otrzymał pełne wsparcie ze strony „die Borussen” i po prawie dwóch latach oraz po dziewięciu operacjach lewego kolana udało mu się zagrać w meczu. Scuderi pojawił się na placu gry w sparingu rezerw Borussii. Włoch wszedł na murawę na ostatnie 20 minut meczu. Występ był możliwy dzięki wielu miesiącom ciężkiej pracy oraz treningom, które 20-latek wznowił w maju.

„Powrót” - napisał szczęśliwy Scuderi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Po bardzo długim i ciężkim czasie. W którym lekarze zupełnie mnie skreślali. Dziękuję mojej rodzinie i przyjaciołom oraz BVB, bez was nie mógłbym powrócić”.ŹRÓDŁO
Instagram
TAGI: Dario Scuderi Borussia Dortmund Borussia Dortmund II Włochy Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.