OFICJALNIE: Podwójna kontuzja Douglasa Costy

4 tygodnie temu OFICJALNIE: Podwójna kontuzja Douglasa Costy

Juventus potwierdził, że Douglasa Costę czeka przerwa w grze.

W ostatnim meczu turyńskiego zespołu z Valencią w Lidze Mistrzów (2:0) brazylijski skrzydłowy pojawił się na murawie w drugiej połowie, zmieniając Miralema Pjanicia. 28-latek nie dokończył jednak spotkania i jeszcze przed ostatnim gwizdkiem jego miejscu na boisku zajął Daniele Rugani.

„Po kontuzji odniesionej w meczu z Valencią Douglas Costa przeszedł badania, które wykazały uszkodzenie lewej kostki oraz prawego uda. Piłkarz rozpoczął już leczenie” - poinformował w piątek Juventus.

Turyńczycy nie napisali w komunikacie, jak długo będzie pauzował skrzydłowy, ale zdaniem włoskich mediów w grę wchodzi trzytygodniowa lub miesięczna przerwa.

O Brazylijczyku było ostatnio bardzo głośno z uwagi na jego zachowanie pod koniec spotkania Serie A pomiędzy Juventusem a Sassuolo (2:1). Piłkarz mistrza Włoch sfaulował, uderzył łokciem i opluł Federico Di Francesco. Po wszystkim wydał oświadczenie, w którym przeprosił kolegów z drużyny i kibiców, ale nie rywala.

Serie A zawiesiła go na cztery spotkania.