7:2 to nie jest bezpieczny wynik. Wielki comeback w Anglii

7:2 to nie jest bezpieczny wynik. Wielki comeback w Anglii fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: BBC Sport

Młodzi piłkarze Nuneaton Borough otrzymali lekcję, iż nigdy nie można być pewnym zwycięstwa.

Wielkie powroty z teoretycznie przegranej sytuacji zawsze robią wielkie wrażenie. Do historii przeszedł w szczególności finał Ligi Mistrzów z 2005 roku, kiedy Liverpool odrobił trzybramkową stratę w meczu z Milanem i sięgnął po trofeum po wygranych karnych, a w ostatnich latach głośno było o takich wydarzeniach jak „remontada” Barcelony w starciu z PSG, czy też niespodziewana wygrana Romy 3:0 z „Barçą” w rewanżu za porażkę na wyjeździe 1:4.

Powiedzenia, iż wyniki 2:0 czy 3:0 są niewdzięczne stały się stałym elementem przemów motywacyjnych trenerów. Zawodnicy Nuneaton Borough otrzymali jednak wyjątkową lekcję, ponieważ im nie udało się utrzymać wyniku... 7:2.

Drużyna zmierzyła się w FA Youth Cup z Halesowen Town i już w 1. minucie objęła prowadzenie. Na odpowiedź gości nie trzeba był długo czekać, ponieważ już 4. minucie był remis. Chwilę później znów do głosu doszli jednak gospodarze. Do przerwy było 4:1.

Po wznowieniu gry Nuneaton zdobyło kolejną bramkę, na którą Halesowen zdołało odpowiedzieć. Później gospodarze ponownie doszli jednak do słowa, przez co po godzinie gry mieliśmy wynik 7:2. Pięciobramkowa przewaga z reguły pozwala na swobodne myślenie o zwycięstwie, lecz to zgubiło młodych graczy Borough.

Przyjezdni wzięli się za odrabianie strat. Do 80. minuty duża przewaga stopniała do zaledwie jednej bramki. W 83. minucie udało się zdobyć gola na 8:6, lecz nie podcięło to skrzydeł będącym na fali zawodnikom Halesowen Town. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Emlyn Tudgay doprowadził do remisu, a w 96. minucie padła zwycięska bramka. Tym samym zepsuł on dzień w szczególności Luisowi Corcoranowi, który zdobył dla gospodarzy pięć bramek.

Na koniec warto dodać, że spotkanie z pewnością z zapartym tchem obserwowało 83 kibiców.

Oto przebieg wydarzeń:

Pierwsza połowa:

1. minuta: Nuneaton Borough 1-0 Halesowen Town (Corcoran)

4. minuta: Nuneaton Borough 1-1 Halesowen Town (Danks)

7. minuta: Nuneaton Borough 2-1 Halesowen Town (Jones)

22. minuta: Nuneaton Borough 3-1 Halesowen Town (Wanjohi)

43. minuta: Nuneaton Borough 4-1 Halesowen Town (Corcoran)

Druga połowa:

49. minuta: Nuneaton Borough 5-1 Halesowen Town (Jones)

51. minuta: Nuneaton Borough 5-2 Halesowen Town (Love)

52. minuta: Nuneaton Borough 6-2 Halesowen Town (Corcoran)

57. minuta: Nuneaton Borough 7-2 Halesowen Town (Corcoran)

62. minuta: Nuneaton Borough 7-3 Halesowen Town (Danks)

70. minuta: Nuneaton Borough 7-4 Halesowen Town (Griffiths)

70. minuta: Nuneaton Borough 7-5 Halesowen Town (Mutasa)

80. minuta: Nuneaton Borough 7-6 Halesowen Town (Danks)

83. minuta: Nuneaton Borough 8-6 Halesowen Town (Corcoran)

86. minuta: Nuneaton Borough 8-7 Halesowen Town (Beard)

92. minuta: Nuneaton Borough 8-8 Halesowen Town (Tudgay)

96. minuta: Nuneaton Borough 8-9 Halesowen Town (Tudgay)