Kamień z serca. Sterling przerywa trzyletnią niechlubną serię fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Bramki zdobyte w meczu przeciwko Hiszpanii mają dla Raheema Sterlinga wyjątkowe znaczenie.

Hitowe spotkanie z kończącej się przerwy na mecze reprezentacji nie zawiodło i przyniosło wiele bramek. Po pierwszej połowie w zdecydowanie lepszych humorach byli Anglicy, którzy pewnie prowadzili 3:0, lecz w drugiej odsłonie do głosu doszli Hiszpanie, którzy napędzili nieco strachu „Synom Albionu”. W końcówce udało im się nawet zdobyć bramkę kontaktową, lecz był to już ósma minuta doliczonego czasu gry.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a szczególnie dobrze będzie go wspominał skrzydłowy Manchesteru City. Był on dla niego o tyle ważny, że w końcu zawodnikowi udało się przełamać swoją reprezentacyjną niemoc strzelecką. Gracz mimo wielu sytuacji miał problemy z trafieniem do siatki we wcześniejszych spotkaniach, lecz teraz uległo to zmianie.

Dwie bramki strzelone Davidowi De Gei są dla Sterlinga symboliczne i gracz nie ukrywał po meczu wielkiego zadowolenia z przełamania złej passy.

- To było wspaniałe uczucie. Kładłem na siebie dużą presję, by znaleźć się w polu karnym i zdobyć bramki, ale na tym polega gra na mojej pozycji, więc muszę to kontynuować. To wiele dla mnie znaczy, trzy lata bez gola... To bardzo ważne - mówił szczęśliwy 23-latek w wywiadzie dla „Sky Sports”.

Ostatni raz Sterling cieszył się z gola dla reprezentacji dokładnie 9 października 2015 roku. Było to starcie z Estonią w ramach kwalifikacji do EURO 2016, a asystę przy golu na 2:0 zaliczył Jamie Vardy. Kolejną bramkę zdobył dopiero w 28. spotkaniu od tamtego momentu. Gol jest dla Sterlinga o tyle istotny, że w końcu zamilknąć mogą głosy krytyków, którzy kwestionowali przydatność i zaangażowanie zawodnika w mecze drużyny narodowej.