„United jak za czasów Fergusona!” fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Wygrana w ostatnich minutach przeciwko Bournemouth poprawiła nastroje na Old Trafford.

Podopieczni José Mourinho zdają się powoli zażegnywać kryzys, w którym znajdowali się od początku sezonu. Drużyna nie przegrała już od czterech ligowych spotkań, a menedżer może być dumny przede wszystkim z tego, że zawodnicy nie dają za wygraną, zwłaszcza w końcówkach. Przykład tego można było dostrzec w starciu z Bournemouth.

„Czerwone Diabły” remisowały 1:1, lecz nie złożyły broni i w doliczonym czasie gry, za sprawą Marcusa Rashforda, wyszli na prowadzenie i już go nie oddali. Brytyjscy dziennikarze zauważyli pod tym względem podobieństwo do drużyny Sir Alexa Fergusona, która również walczyła do samego końca. Z takim porównaniem w pełni zgadza się Chris Smalling, który jest przekonany, iż zespół powoli odzyskuje tamtą mentalność.

- Pokazujemy podejście jak za czasów Fergusona, nigdy się nie poddajemy i wyraźnie to widać - stwierdził defensor w rozmowie ze „Sky Sports”.

- Nieważne jak złą pierwszą połowę rozegramy, w drugiej części meczu wszyscy wierzymy, że możemy jeszcze to wygrać. To wspaniałe uczucie i bardzo nas to do siebie zbliża. Pojedynki są coraz trudniejsze, wiele rozgrywa się poprzez marginesy możliwości, kto może dać z siebie coś więcej w ostatnich pięciu minutach. W ten sposób zdobędziemy jeszcze wiele punktów.

United znajduje się obecnie na siódmym miejscu w tabeli. Do pozycji dającej awans do Ligi Mistrzów traci cztery punkty.