Tomaszewski radzi Brzęczkowi: On powinien mieć zakaz wstępu na swoją połowę

Tomaszewski radzi Brzęczkowi: On powinien mieć zakaz wstępu na swoją połowę fot. Transfery.info
Źródło: WP SportoweFakty

Jan Tomaszewski wypowiedział się na łamach WP SportoweFakty na temat wtorkowego meczu reprezentacji Polski z Portugalią.

Biało-czerwoni zakończyli zmagania w 2018 roku remisem 1:1. Wynik wtorkowego spotkania otworzyli Portugalczycy za sprawą trafienia André Silvy. W drugiej połowie wyrównał Arkadiusz Milik, który wykorzystał rzut karny. Polska drużyna zajęła ostatnie miejsce w tabeli grupy 3 Ligi Narodów, ale podział punktów we wtorek sprawił, że będzie ona wybierana z pierwszego koszyka w losowaniu grup eliminacji Mistrzostw Europy w 2020 roku.

Tomaszewski był zadowolony z postawy polskiego zespołu we wtorkowym spotkaniu, choć ma on pewną uwagę i podpowiedź dla Jerzego Brzęczka.

- Jurek powinien zabronić Piotrowi Zielińskiemu cofania się na własną połowę. Wtedy bowiem jest dezorganizacja. Było to widać w pierwszych 45 minutach. Wchodził za Krychowiaka, za Klicha. I pytanie: po co?

- W drugiej części zaczął grać na połowie przeciwnika i stworzyliśmy kilka sytuacji. Raz był sfaulowany, a miał szansę wyjść sam na sam. I na tym jego gra polega. Żeby rzucać te piłki w obrębie obrony rywali. A nie grać tak jak teraz nawet i Zbyszek Boniek może zagrać, czyli biegać z tyłu i rozdzielać piłki na prawo i lewo. Na tym to nie polega. Zieliński musi więc mieć zakaz wstępu na naszą połowę - powiedział 63-krotny reprezentant Polski (cały komentarz TUTAJ).

Przypomnijmy, że biało-czerwoni pod wodzą Brzęczka nie odnieśli jeszcze zwycięstwa, trzykrotnie remisując i trzykrotnie przegrywając.