Oficjalnie: Cissokho w Liverpoolu

5 lat temu
Aly Cissokho | Fot. Liverpool FC

Liverpool potwierdził pozyskanie na zasadzie rocznego wypożyczenia francuskiego obrońcy Aly'ego Cissokho z Valencii.

Francuz przed podpisaniem umowy przeszedł testy medyczne w Melwood, ośrodku treningowym "The Reds". Cissokho ostatecznie rozwiązuje jeden z problemów Brendana Rodgersa, który od początku okienka transferowego powtarzał, że potrzebna jest konkurencja na lewej obronie, gdzie dotychczas monopol na grę miał Jose Enrique. Defensor nie był pierwszym zawodnikiem na liście transferowej Liverpoolu na tą pozycję. Ich priorytetem był Guilherme Siqueira jednak zaporowa cena, jaką postawiła Granada, zmusiła angielski klub do zmiany obiektu zainteresowań.

Cissokho rozpoczynał seniorską karierę we francuskim klubie FC Gueugnon, z którego już po roku przeniósł się do Vitórii Setúbal. Po kilkunastu dobrych spotkaniach został wykupiony przez portugalskiego giganta, jakim jest FC Porto, na początku 2009 roku. Po pół roku spędzonym w barwach "Smoków" został sprzedany do Olympique Lyon za 15 milionów euro. We Francji spędził trzy sezony rozgrywając prawie sto spotkań, po czym za 10 milionów przeniósł się do Valencii. Teraz Cissokho otrzymuje szansę pokazania pełni swoich możliwości w Premier League.

Po podpisaniu kontraktu Cissokho powiedział:

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że tu jestem. Myślę, że mamy świetny zespół i fanów, więc razem możemy osiągnąć coś wielkiego. Gra obok tak dobrych zawodników będzie dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Rozegrałem już trochę spotkań w swojej karierze, ale mam jeszcze sporo do nauki i odkrycia. Mam szansę poznać nowy styl gry i nauczyć się nowego języka. To będzie dla mnie spora dawka nowych, świetnych doznań i jestem podekscytowany na myśl o moim pierwszym występie w nowym klubie - zakończył Francuz.ŹRÓDŁO
Liverpool FC
TAGI: Aly Cissokho Liverpool FC Valencia CF Oficjalnie Francja Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0144 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.