Zahović ojcem sukcesu NK Maribor

5 lat temu

Niegdyś błyszczący w barwach portugalskich Vitorii Guimarães, Porto i Benfiki Zlatko Zahović, to ojciec sukcesu NK Maribor.

Zahović ma aktualnie 42 lata i od 2007 roku pracuje na stanowisku dyrektora sportowego w Mariborze. Przez ostatnie sześć lat jego zespół zdobył cztery z jedenastu mistrzostw Słowenii, jakie w całej historii zdobył klub.

Dzisiaj aktualny mistrz Słowenii zmierzy się w walce o Ligę Mistrzów w ciekawym pojedynku z Viktorią Pilzno. Mecz można będzie obejrzeć także w polskiej telewizji.

- To oczywiste, że sukces w piłce nie przychodzi z dnia na dzień. W kilka lat zatrudniliśmy profesjonalistów najwyższej klasy do każdej części klubu, którzy są kompetentni i całkowicie skupiają się na swojej pracy. Sukcesu nie możemy zawdzięczać wyłącznie umiejętnością piłkarzy, bo należy on tak samo, jak do ludzi z administracji i departamentu marketingu i reklamy. Oni wszyscy mają mentalność zwycięzców – powiedział Zahović.

- Uczymy naszych zawodników bardzo dobrze, mamy doskonałych trenerów młodzieżowych zespołow, co pozwala potem na sprzedaż i zarobienie godnych pieniędzy. Z każdym rokiem poprawiamy jakość naszych piłkarzy. W Europie jest tylko kilka klubów, które są na tyle mocne finansowo, że mogą sobie pozwolić na zatrzymanie najlepszych zawodników, a przy tym dodać do składu uznanych obcokrajowców.ŹRÓDŁO
UEFA.com
TAGI: Zlatko Zahović NK Maribor Słowenia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0475 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.