Mutumba marzy o Premier League

5 lat temu
Mutumba jeszcze latem trafi do angielskiego klubu? | Fot. Uefa.com

Czy ziszczą się marzenia Martina Mutumby o grze w Premier League? Gwiazda AIK Solna przyznała, że chciałaby kontynuować swoją karierę w jednym z angielskim zespołów.

Kontrakt Martina Mutumby z AIK wygasa za dwa miesiące. Urodzony w Szwecji, ale reprezentujący Ugandę zawodnik ma nadzieję, że trafi do jednego z klubów Premier League jeszcze tego lata. Mutumba zwrócił na siebie uwagę angielskich zespołów wspaniałym występem w przedsezonowym meczu towarzyskim pomiędzy AIK a Manchesterem United.

W wywiadzie dla Sky Sports Mutumba przyznał, że w 2008 roku był bardzo blisko transferu do Crystal Palace. – Już w dzieciństwie marzyłem, by kiedyś zagrać w Anglii. Dorastałem oglądając angielskie mecze w Szwecji i czuję, że przyszedł czas, by spróbować swoich sił w Anglii. W 2008 roku prawie zostałem piłkarzem Crystal Palace, jednakże do transferu nie doszło z wielu powodów.

28-letni skrzydłowy nie ukrywa, że oferty pochodzące z klubów występujących w Premier League z pewnością weźmie pod uwagę w pierwszej kolejności. – Mój kontrakt wygasa za dwa miesiące, potem stanę się wolnym zawodnikiem, wierzę, że są kluby, które wykazują zainteresowanie moja osobą. Jeśli przeniosę się do Anglii to będzie to wielki news w Ugandzie, ponieważ angielska piłka jest tam niezwykle popularna. Czekam na oferty, Anglia na pewno będzie moim pierwszym wyborem - zakończył Martin Mutumba. ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Martin Kayongo-Mutumba Allmänna Idrottsklubben Anglia Uganda Szwecja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0189 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.