Oficjalnie: Prince-Désir Gouano wypożyczony do RKC Waalwijk

5 lat temu
Prince-Desir Gouano | fot. Virtus Lanciano

Młody obrońca Juventusu, Prince-Desir Gouano, został wypożyczony na rok do RKC Waalwijk.

Mierzący 188 centymetrów, 19-letni stoper, cieszy się dużym szacunkiem włodarzy „Bianconerich”. Klub nie jest mu jednak w stanie zapewnić gry w pierwszym składzie, w związku z czym podjęto decyzję, że najbliższy sezon spędzi w Holandii.
 
Kariera Gouano rozpoczęła się we francuskim Le Harve, w którym występował na wszystkich szczeblach juniorskich, by w  końcu zadebiutować w pierwszym zespole w spotkaniu przeciwko Metz w 2011 roku. Występ ten okazał się być jego jedynym, gdyż latem tego samego roku wykupił go Juventus.
 
Po kilkumiesięcznym pobycie w szkółce juniorskiej mistrza Włoch, Gouano został wypożyczony do występującego w Serie B, Virtus Lanciano. Przez pół roku rozegrał jednak tylko jedno spotkanie w jego barwach, w związku z czym Juventus ściągnął go z powrotem do Turynu w zimowym okienku transferowym. 
 
Następnie obrońca trafił na wypożyczenie do innego zespołu z Serie B, tym razem do Vicenzy, ale tylko raz skorzystano z jego usług. Juventus ma więc nadzieję, że ta sytuacja nie powtórzy się podczas pobytu juniora w Holandii.
 
Waalwijk, do którego dołączy Francuz, ma za sobą całkiem niezły początek sezonu w Eredivisie. Prowadzony przez Erwina Koemana zespół, w ligowej tabeli zajmuje dziesiątą lokatę, notując tylko jedną porażkę.
 
Autor: Marek Ratkiewicz


ŹRÓDŁO
RKC Waalwijk
TAGI: Prince-Désir Gouano Juventus FC RKC Waalwijk Oficjalnie Francja Holandia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0095 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.