Oficjalnie: Gabułow, Ionow i Samba w Dynamie

5 lat temu
Oficjalnie: Samba, Gabułow i Ionow piłkarzami Dynama | Fot. Dynamo Moskwa

Podczas konferencji prasowej Dynamo Moskwa ogłosiło, iż pozyskało trzech kolejnych piłkarzy z Anży Machaczkała: Władimira Gabułowa, Aleksieja Ionowa i Christophera Sambę.

Rozbiór Anży Machaczkała trwa nadal. Po zmianie polityki klubu, oraz obcięciu budżetu poprzez właściciela Sulejmana Kerimowa, z Anży sprzedawani są kolejni piłkarze, w szczególności ci, którzy zarabiali najwięcej.

Władimir Gabułow, Aleksiej Ionow i Christopher Samba - ci piłkarze zostali dzisiaj przedstawieni podczas konferencji prasowej, jako nowi zawodnicy Dinamo Moskwa.Kwota całej transakcji nie została podana, ale spekuluję się, iż klub z Moskwy wyłożył za tę trójkę, ok. 22 milionów euro.

W ten sposób z Anży do Dynamo przeszło już sześciu piłkarzy (oprócz wyżej wymienionej trójki, również Aleksandr Kokorin, Igor Denisow i Jurij Żirkow) za łączną kwotę około 67 milionów euro.

Dan Petrescu, trener Dynama, powiedział kilka słów o tych transferach: - Każdy trener chciałby mieć tylu świetnych piłkarzy w zespole. Wzrośnie konkurencja o miejsce w podstawowej jedenastce i wybór nie będzie łatwy, ale będę pracował dzień i noc, by to wszystko odpowiednio ułożyć.

Kilka słów wypowiedział również Christopher Samba, który wcześniej ogłosił, iż w Anży czuję się jak "w domu": - Nie boję się konkurencji. Szczerze, w Anży było fajnie, ale w Dynamo będzie znacznie lepiej. Ambicje i cele klubu, są bliskie moim i jestem gotów do ciężkiej pracy.

Władimir Gabułow to 29-letni golkiper. Dla niego jest to powrót na "stare śmieci", gdyż w 2001, a później w latach 2008-2011, występował w Dynamie Moskwa. Gabułow dla Anży zagrał 61 razy. Dziesięć razy stanął w bramce reprezentacji Rosji.

Aleksiej Ionow gra na pozycji prawoskrzydłowego. Karierę rozpoczął w Zenicie, a do Anży trafił podczas tego okienka transferowego z Kubania Krasnodar, za pięć milionów euro. W zespole z Machaczkały, wystąpił tylko sześć razy. Ionow, ma również za sobą, debiut w reprezentacji "Sbornej".

Christopher Samba to środkowy obrońca. Nim trafił do Anży w lutym 2012 roku, grał dla Blackburn Rovers. Rok później Kongijczyk przeszedł do Queens Park Rangers, by 5 lipca 2013 roku wrócić do Machaczkały. Łącznie dla Anży Samba zagrał 44 razy, pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali.ŹRÓDŁO
Dynamo Moskwa
TAGI: Oficjalnie Władimir Gabułow Aleksiej Ionow Christopher Veijeany Samba Dynamo Moskwa Anży Machaczkała
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0136 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.