Oficjalnie: Pérez i Leimonas w Widzewie

5 lat temu
Nowi zawodnicy Widzewa | fot. widzew.pl

Widzew Łódź zakontraktował dwóch zawodników.

Pierwszym z nich jest  23 - letni obrońca Jonathan de Amo Pérez. Hiszpan z łódzkim klubem związał się rocznym kontraktem z możliwością jego przedłużenia.
Jonathan de Amo Pérez  jest wychowankiem UE Sant Andreu. W przeszłości występował również w takich klubach, jak Racing Santander B, Ontinyent CF oraz RCD Espanyol B. W barwach tego ostatniego zespołu w poprzednim sezonie rozegrał 14 spotkań w Segunda División B.
 
- Jonathan de Amo Pérez może występować zarówno na środku obrony, ale i także  jako defensywny pomocnik. Są to pozycje, na które szukaliśmy wzmocnień i zakontraktowanie Hiszpana jest kolejnym krokiem ku temu, aby wzmocnić zespół. Sztab szkoleniowy wydał pozytywną decyzję, jeżeli chodzi umiejętności piłkarskie zawodnika, dlatego Jonathan został piłkarzem Widzewa. To na pewno gracz o sporych umiejętnościach technicznych, mądrze podejmujący decyzje na boisku - powiedział Michał Wlaźlik, Członek Zarządu RTS Widzew Łódź S.A.
 
Drugim zawodnikiem jest Litwin Povilas Leimonas. Z klubem z Łodzi związał się rocznym kontraktem. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia.
Leimonas jest wychowankiem Sūduvy Mariampol. W barwach tego zespołu rozegrał 144 oficjalne spotkania, strzelił w nich 8 goli. W 2006 i 2009 roku z Sūduvą zdobywał Puchar Litwy, również w 2009 roku Superpuchar Litwy. Piłkarz rozegrał także dwa mecze w pierwszej reprezentacji swojego kraju. W narodowych barwach debiutował 7 czerwca 2011 roku w meczu z Norwegią.
 
Leimonas urodził się 16.11.1987 r., ma 185 cm wzrostu, jego nominalną pozycją na boisku jest środek obrony, jednak może występować także jako defensywny pomocnik.
 
- Litwina obserwowaliśmy już od dłuższego czasu. Testowaliśmy go przed rokiem, a przez ostatnie miesiące śledziliśmy jego grę w rodzimej lidze. Zakontraktowaliśmy kolejnego piłkarza mogącego występować zarówno w linii obrony, jak i w pomocy. Na pewno wzmocni rywalizację w zespole i mamy nadzieję, że to m.in. jego poczynania wpłyną na to, że Widzew będzie tracić mniej goli, niż miało to miejsce na początku sezonu - dodał Michał Wlaźlik.

Hiszpan grać będzie w Widzewie z numerem 16, a Litwin z numerem 28.ŹRÓDŁO
widzew.pl
TAGI: Jonathan de Amo Pérez Povilas Leimonas Widzew Łódź RCD Espanyol Sūduva Mariampol Polska Hiszpania Litwa Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0934 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.