Oficjalnie: Trapattoni rozstał się z reprezentacją Irlandii

5 lat temu
Trapattoni poniósł porażkę i odchodzi | Fot. Getty Images

Giovanni Trapattoni za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z Irlandzkim Związkiem Piłki Nożnej.

74-letni szkoleniowiec po ostatnich dwóch porażkach w eliminacjach do Mistrzostw Świata ze Szwecją i Austrią postanowił pożegnać się z "The Boys in Green".

Wraz z doświadczonym Włochem swoją umowę rozwiązali również jego asystenci - Marco Tardelli i Fausto Rossi.

- Opuszczamy ten kraj ze łzami w oczach. Mamy olbrzymi szacunek do irlandzkich kibiców, którzy są znani na całym świecie. Chciałbym podziękować im i wszystkim Irlandczykom, którzy okazali nam wsparcie podczas pobytu tutaj. To wiele dla nas oznaczało - powiedział Trapattoni.

- Za udzieloną pomoc dziękuję także Johnemu Delaney'owi, Paddy'emu Mc Caul, Michael'owi Cody'emu oraz wszystkim pracownikom i członkom FAI, którzy wspomagali nas na zapleczu zespołu w ciągu ostatnich trzech lat. Życzę im powodzenia w przyszłości i mam nadzieję, że nasza praca, którą tutaj wykonaliśmy nie pójdzie na marnę i związek znajdzie odpowiedniego następcę na moje miejsce - zakończył Włoch.

- Chciałbym podziękować Trapattoniemu, Tardellemu i Rossiemu za ostatnie 5,5 roku podczas których udało nam się zakwalifikować do EURO 2012. Był to pierwszy turniej głównym, w którym braliśmy udział od 10 lat. Byliśmy również bliscy awansu na Mistrzostwa Świata w 2010 roku, ale przegraliśmy baraże z Francją - powiedział John Delaney, przewodniczący FAI.

- Obecne eliminacje były dla nas rozczarowujące, ale Giovanni nie zostawił nas z pustym i rękoma, tylko z grupą młodych zawodników, którzy będą stanowić o sile drużyny podczas eliminacji do EURO 2016. - dodał Delaney.

Zarząd FAI zbierze się w najbliższym czasie, aby ustalić proces wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Irlandii.ŹRÓDŁO
Football Association of Ireland
TAGI: Giovanni Trapattoni Irlandia Oficjalnie Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.