Oficjalnie: Luštica w Adelaide United

5 lat temu
Steven Luštica | Fot. Adelaide United

Steven Luštica został piłkarzem Adelaide United. Australijski pomocnik podpisał roczny kontrakt.

22-latek od 2011 roku był piłkarzem chorwackiego Hajduka Split. Tam jednak nie mógł się przebić do pierwszego składu, więc często był wypożyczany. W rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 powędrował do średniaka drugiej ligi chorwackiej NK Dugopolje. Tam przez pół roku rozegrał dziesięć spotkań i zdobył jedną bramkę.

Jednak w kolejnych rozgrywkach znowu niczym w Splicie nie zabłysnął i wrócił do swojego kraju. Przeniósł się na wypożyczenie do czołowego klubu A-League Brisbane Roar. Tam wystąpił w dwunastu spotkaniach, notując dwa trafienia.

Obecna kampania rozpoczęła się bardzo źle dla młodego Australijczyka. W pierwszych ośmiu meczach swojej drużyny wystąpił tylko raz. Jego kontrakt wygasł wraz z końcem sierpnia i klub nie zdecydował się go przedłużyć. W ostatnich dniach Luštica szukał drużyny i sięgnął po niego klub z Adelajdy. Ostatnio, do FC Sion odszedł Dario Vidosić i klub szukał jego następcy. Dlatego na rok pozyskano Lušticę.

- Steven jest piłkarzem, który świetnie pasuje do filozofii klubu - powiedział na konferencji prasowej dyrektor sportowy Adelaide United Michael Petrillo. - Josep (Gombau - trener Adelaide United) obserwował ostatnio kilku zawodników i zdecydował się na Stevena bo jest bardzo dobry technicznie, ma doświadczenie w A-League i może szybko przystosować się do stylu gry drużyny - zaznaczył Petrillo.

Autor: Michał PrzybycieńŹRÓDŁO
Adelaide United
TAGI: Steven Peter Luštica Adelaide United Oficjalnie Australia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.018 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.