Oficjalnie: Zieliński odchodzi z Ruchu

5 lat temu

Po niedzielnej porażce z Jagiellonią Białystok do dymisji podał się trener Ruchu Chorzów Jacek Zieliński.

Prowadzony przez niego zespół przegrał aż 6:0. Zieliński po meczu w Białymstoku zatelefonował do prezesa Smagorowicza, by poinformować go o swojej decyzji. 
 
- Trudno mówić o dymisjach na telefon. Po powrocie na Śląsk czeka mnie rozmowa z trenerem - mówił Smagorowicz. Ostatecznie dymisję oczywiście przyjął.
 
Jacek Zieliński prowadził Ruch od piątego września ubiegłego roku. Pod jego rządami zespół zajął przedostatnie miejsce w lidze w poprzednim sezonie, a przed spadkiem uratowało go jedynie pozbawienie licencji Polonii Warszawa. W 30 meczach jego drużyna uzbierała jedynie 31 punktów, tyle samo co ostatni GKS Bełchatów (przy lepszym o jeden bilansie bramkowym). W obecnym sezonie Ruch jest na 14. miejscu w tabeli, mając sześć punktów przy zaledwie jednym zwycięstwie, trzech remisach i trzech porażkach. Przegrał dwa ostatnie mecze - z Zagłębiem Lubin i w niedzielę, w kompromitujący sposób, z Jagiellonią. 
 
Zieliński karierę piłarską rozpoczynał w Siarce Tarnobrzeg. W 1979 roku, jako kapitan zespołu juniorów, sięgnął po wicemistrzostwo Polski. Grał też między innymi w Gwardii Warszawa i Stali Stalowa Wola. Jako trener największe sukcesy odnosił z Górnikiem Łęczna i Lechem Poznań (mistrzostwo Polski). 
 
Tymczasowym szkoleniowcem ekipy z Chorzowa ma zostać dotychczasowy asystent Zielińskiego, Dariusz Fornalak.
 
ŁUKASZ WRZOSEK


ŹRÓDŁO
Ruch Chorzów
TAGI: Oficjalnie Jacek Zieliński Ruch Chorzów Polska Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0146 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.