Rodgers: Moses ma szansę udowodnić swoją klasę

5 lat temu
Moses zostanie gwiazdą Liverpoolu? | Fot. Fifa.com

Wypożyczony z Chelsea FC do Liverpoolu, by zostać gwiazdą? Menadżer The Reds, Brendan Rodgers, wierzy, że Victor Moses stanie się w tym sezonie kluczową postacią jego zespołu.

Brendan Rodgers słynie w Anglii z odważnych stwierdzeń i zapewnień dotyczących personaliów w prowadzonym przez niego zespole. Nie inaczej jest z wypożyczonym z Chelsea Victorem Mosesem. Według angielskiego szkoleniowca przejście Nigeryjczyka na Anfield Road jest szansą na udowodnienie sobie, że rzeczywiście jest klasowym zawodnikiem.

– Ten transfer był pewnie dla niego niespodziewany. To zawodnik, który ma sporo doświadczenia - ma 24 lata i stał się dla nas dostępny. To dla niego ogromna szansa, opuszcza bardzo dobry zespół, który w ostatnich latach odnosił sukcesy i przychodzi do jednego z największych klubów na świecie. Niewielu piłkarzy ma taką szansę. Przychodzi tu, by dowieść swojej klasy – powiedział Rodgers w jednym z wywiadów.

Rodgers nie ma złudzeń - Victor Moses ma zostać bardzo ważnym, stanowiącym o ofensywie ogniwem ekipy z Anfield Road. Menadżer The Reds zna reprezentanta Nigerii jeszcze z czasów, gdy ten przychodził do juniorskiego zespołu „The Blues”. Rodgers był wtedy jednym z trenerów młodzieży w londyńskim zespole. Teraz wierzy, że po tych kilku latach zostanie wartościowym zawodnikiem jego drużyny. – Pasuje do naszego stylu gry, jest wyszkolony technicznie, ma jakość i jest skromnym chłopakiem - dodał Brendan Rodgers.

Wydaje się, że angielski szkoleniowiec nie rzuca słów na wiatr. Moses dostał szansę debiutu w nowym zespole w poniedziałek w meczu przeciwko Swansea. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Nigeryjczyk wystąpił w pierwszym składzie The Reds i zdołał wpisać się na listę strzelców. Prowadzony przez Rodgersa Liverpool jest w tej chwili liderem Premier League z dziesięcioma punktami na koncie. ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Liverpool FC Victor Moses Brendan Rodgers Trenerzy Anglia Nigeria
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.