Moyes: Nie ma gwarancji sukcesu w Europie

5 lat temu
Moyes uważa, że końcowe rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów są sprawą otwartą | Fot. Uefa.com

Manchester United dopiero zaczął rywalizację w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, mimo to David Moyes już pokusił się o stwierdzenie, że Czerwone Diabły mogą mieć trudności z walką o końcowy triumf w tych rozgrywkach.

Do tej pory rozegrano zaledwie jedną kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrz Anglii w swoim pierwszym spotkaniu poradził sobie z Bayerem Leverkusen. W środę na drodze Anglików stanie Szachtar Donieck.

Moyes uważa, że wraz z ciągłym pojawianiem się nowych utalentowanych zawodników coraz trudniej jest walczyć o końcowy triumf w europejskich pucharach. – Liga Mistrzów stała się trudniejsza do wygrania. W innych krajach pojawiają się silne zespoły. Wraz z pojawieniem się utalentowanych hiszpańskich zawodników i hiszpańskich klubów, do których można dołożyć Paris Saint-Germain FC można powiedzieć, że sprawa ostatecznych rozstrzygnięć stała się bardziej otwarta niż dotychczas - powiedział Moyes. Szkot przestrzega również kibiców swojej drużyny i przytacza przykład Manchesteru City, który w zeszłym sezonie był uważany przez wielu ekspertów za zespół, który włączy się do walki o Ligę Mistrzów, a jak się później okazało skończył rywalizację w tych rozgrywkach na fazie grupowej.  – Ostatni okres był ciężki dla Manchesteru United, postęp nie jest czymś gwarantowanym. W zeszłym sezonie nie było również żadnych gwarancji dla Manchesteru City. Cał czas trzeba grać wystarczająco dobrze - dodał były menadżer Evertonu.

Nie trzeba sięgać pamięcią daleko wstecz, by przypomnieć sobie, że 2 lata temu prowadzony przez Alexa Fergusona Manchester United również zakończył rywalizację w Lidze Mistrzów na fazie grupowej. Wtedy Anglicy musieli uznać wyższość FC Basel i Benfiki Lizbona. Czy słowa i przestrogi Davida Moyesa mają sugerować, że menadżer Czerownych Diabłów liczy się również z takim wynikiem swojej drużyny w obecnym sezonie? ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Manchester United FC David Moyes Trenerzy Anglia Szkocja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.019 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.