Craig Bellamy kończy reprezentacyjną karierę

5 lat temu
Bellamy pożegna się z kibicami Walii w piątek. | Fot. Cardiff City

Craig Bellamy ogłosił, że po zakończeniu eliminacji do mistrzostw świata zakończy swoją reprezentacyjną karierę.

Walijczyk w ciągu ostatnich 15 lat reprezentował Walię 76 razy oraz strzelił 19 goli. Piątkowy mecz z Macedonią będzie jego ostatnim rozgrywanym w Walii. Jeśli dostanie żółtą kartkę, nie wystąpi w ostatnim meczu eliminacji z Belgią i tym samym mecz z Macedonią może być jego ostatnim w reprezentacyjnej koszulce. 
 
Kariera Craiga Bellamy'ego w reprezentacji to ciągła walka o awans na mistrzostwa świata lub mistrzostwa Europy. Nie udało się ani razu. Walii nie będzie również na mundialu w Brazylii, gdyż na dwa mecze przed końcem eliminacji zajmuje ona ostatnie miejsce w grupie.
 
- Robię to, co będzie najlepsze dla reprezentacji, a jest w niej grupa zawodników, która ma przed sobą przyszłość. Jestem wdzięczny za każdy mecz, w którym miałem szczęście reprezentować swój kraj i mówię to całkowicie szczerze. Nawet mimo rozczarowań i upadków, mimo chwil, w których nie miałem ochoty wychodzić ponownie na boisko, bo porażki to powodują. Śpiewanie hymnu narodowego w piątek wciąż będzie zaszczytem i mam nadzieję, że zrobię to ponownie we wtorek - mówił Bellamy. 
 
Nie tak dawno temu Walijczyk rozważał nawet całkowite zakończenie kariery po wygaśnięciu kontraktu z Cardiff City. Bellamy nie ma jednak ochoty rozstawać się na dobre z piłką i niejednokrotnie mówił, że gdy już zawiesi buty na kołku, chciałby spełniać się w roli menedżera Cardiff lub reprezentacji Walii. 


ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Craig Bellamy Cardiff City Walia Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0212 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.