Oficjalnie: Mecz Milan – Udinese bez publiczności

5 lat temu
Kara dla Milanu budzi wątpliwości nie tylko w samym Mediolanie

Włoski Sąd Sportowy postanowił zamknąć trybuny stadionu San Siro na mecz 9. kolejki Serie A, w którym AC Milan zmierzy się z Udinese Calcio.

Decyzja trybunału jest pochodną zachowania kibiców Milanu w meczu z Juventusem, kiedy to z trybuny gości zaintonowano przyśpiewki o charakterze dyskryminacji terytorialnej. Dodatkowo klub został ukarany karą finansową w wysokości 50 tysięcy euro.

Z postanowieniem sądu trudno pogodzić się władzom Milanu, które zapowiedziały odwołanie się od decyzji. – Rozumiem, że rasizm to ogromny problem, problem na skalę światową. Jednak dyskryminacja o charakterze terytorialnym to zupełnie inna sprawa. Ja mogę trzymać język za zębami, ale jednocześnie zgadzać się z moimi przyjaciółmi, którzy intonują przyśpiewki o innej części miasta. To jest normalne – powiedział Adriano Galliani, dyrektor generalny Milanu.

Wtóruje mu Prezydent Lega Calcio, Maurizio Beretta, który uważa, że zamykanie stadionów nie jest sposobem na rozwiązanie problemu. – Klubom jest bardzo trudno funkcjonować, kiedy w tym systemie sankcji, mała grupka ludzi może spowodować tak wielkie szkody. Dlatego musimy ustalić jaki system kar byłby najskuteczniejszy.ŹRÓDŁO
AC Milan/Lega Serie A
TAGI: Oficjalnie AC Milan Włochy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.005 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.