Martinez na liście życzeń Carlo Ancelottiego

5 lat temu
Jackson Martinez trafi do Realu Madryt?

Jackson Martinez dołączył do listy potencjalnych wzmocnień w linii ataku Królewskich na kolejny sezon. Kolumbijczyk znalazł się na niej wśród takich nazwisk jak Lewandowski czy Falcao.

Według najnowszych doniesień, Martinez jest monitorowany przez Real Madryt od dłuższego czasu. Miałby on poprawić jakość ofensywy hiszpańskiego zespołu i wpłynąć na statystykę strzelecką, która wygląda w jego wypadku bardzo imponująco. Martinez jest bowiem jednym z niewielu piłkarzy w Europie, którzy utrzymują średnią gola na mecz bliską Cristiano Ronaldo czy Messiego. W bieżącej kampanii portugalskiej ekstraklasy odnotował 7 bramek w siedmiu kolejnych spotkaniach.

Porto odrzuciło latem oferty Manchesteru United i Napoli, które usilnie walczyły go jego podpis. Napastnika „Smoków” miał wówczas przekonać nowy, lukratywny kontrakt, nad którym rozmowy znajdują się już w finalnej fazie. Obecnie, klauzula zawodnika wynosi okrągłe 40 milionów euro, lecz jeśli zdecyduje się on na odnowienie umowy, to kwota ta może sięgnąć nawet 60 milionów.

Włodarze FC Porto z Pinto da Costą na czele zaprzeczają doniesieniom prasy o ewentualnej sprzedaży zawodnika w kolejnym oknie transferowym. Sam zainteresowany twierdzi też, że jest szczęśliwy w Porto, ale nie wyklucza ewentualnej przeprowadzki.

Martinez zdobył w poprzednim sezonie 26 goli, co daje mu lepszy dorobek bramkowy od Falcao, który w pierwszym sezonie w Porto zakończył swoje strzelanie na 25 bramkach.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Jackson Martinez FC Porto Portugalia Kolumbia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.