Kompromitacja? Jesteśmy lepsi od Danii, Szwecji, a nawet... Hiszpanii!

5 lat temu
Ktoś jest lepszy od Polaków? | fot. Mirror

Wszędzie trąbi się o tym, jak to nie mamy drużyny, jacy to jesteśmy beznadziejni i jak nam Europa odjechała. My idziemy pod prąd i szukamy pozytywów - a tych trochę się znalazło!

LEPSI OD SZWEDÓW
 
W naszej grupie faworytem była Anglia. W grupie C - Niemcy. Jakie wyniki z Niemcami osiągała typowana na barażową lokatę Szwecja? 4:4 i 3:5, a więc remis i porażkę dwiema bramkami. Jakie wyniki my (wcale nie przewidywani na barażowe miejsce) zaliczyliśmy z naszym faworytem? 1:1 i 0:2. Nie dość więc, że nie daliśmy się pokonać u siebie, to jeszcze daliśmy sobie wbić tylko trzy gole, podczas gdy Szwedzi - aż dziewięć. Ktoś jeszcze wątpi w potęgę naszej obrony?
 
LEPSI OD CZARNOGÓRY
 
Słynne piłkarskie porzekadło głosi: jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. My - dzielnie stawialiśmy czoła Anglikom, ostatecznie przegrywając 0:2 na Wembley. A Czarnogórcy? Pff, dno i metr mułu. 2:5 w plecy u siebie, w dodatku z Mołdawią! Z ogórkami, które my zlaliśmy w dwumeczu 3:1 (2:0 u nas, 1:1 w Kiszyniowie), Czarnogórcy w ogólnym rozrachunku mają bilans 3:5.
 
LEPSI OD ISLANDII
 
Sigurdsson i koledzy co prawda mogą obecnie czekać na losowanie par barażowych, a my - nie bardzo. Ale co im po tym, skoro z nami nie mogą się równać. Kolejne znane porzekadło mówi, że najtrudniejsze nie jest wygrywanie z najsilniejszymi, prawdziwe mistrzostwo potwierdza się ze słabeuszami. My San Marino zlaliśmy 5:0 i 5:1. A ta żałosna Islandia? Z ostatnim w grupie Cyprem nie tylko nie zgarnęła kompletu punktów. Islandia przerżnęła na wyspie Afrodyty 0:1!
 
LEPSI OD HISZPANII
 
Nie będziemy się bawić w półśrodki - nad "La Roja" również mamy wyższość. Ile bramek zaaplikowali rywalom Hiszpanie w meczach u siebie? Oj, tylko sześć? Teraz wszyscy Negredo, Soldado i inni odpowiedzialni za strzelanie muszą spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie: gdzie mi do Teodorczyka, Koseckiego i przede wszystkim - Lewandowskiego. I to nawet jeśli weźmiemy pod uwagę to, że Hiszpania grała jeden mecz mniej. Średnia zespołu Del Bosque? 1,5 gola na mecz. Średnia chłopców Fornalika? Całe 2 bramki na spotkanie! I kto tu ma problemy z kreowaniem sytuacji bramkowych i późniejszym ich wykorzystywaniem?!
 
LEPSI OD DANII
 
I to nie tylko w meczu, który wygraliśmy 3:2, ale też w skuteczności. Bardzo dobrze, że Duńczycy byli wczoraj najsmutniejszym z wicemistrzów swojej grupy - skoro przy tej samej liczbie bramek straconych co nasza kadra, zdobywa się jednego gola mniej, w dodatku mogąc sobie troszkę nabić na słabej Malcie (żeby nie było, że tylko my mamy chłopców do bicia z San Marino), to na awans się nie zasługuje. Na występowanie w szeregu przed Polakami - tym bardziej!


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Polska Mistrzostwa świata
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0165 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.