Fornalik pożegnany, jeszcze nie ma następcy

5 lat temu
Zbigniew Boniek już zna nazwisko nowego selekcjonera

Dziś na konferencji Polskiego Związku Piłki Nożnej w hotelu Victoria w Warszawie oficjalnie zakończono współpracę z selekcjonerem Waldemarem Fornalikiem. Nie poznaliśmy jego następcy.

Wczesnym popołudniem PZPN ogłosił, że kontrakt 50-letniego szkoleniowca nie zostanie przedłużony (więcej tutaj: http://www.transfery.info/60839,oficjalnie-koniec-fornalika). Mówiło się o tym już od piątku, gdy reprezentacja Polski przegrała w Charkowie z Ukrainą 0:1 i definitywnie straciła szanse na awans do mistrzostw świata w Brazylii. Pojawiły się spekulacje, że wraz z odejściem Fornalika na konferencji ogłoszony zostanie jego następca. Tak się jednak nie stało.

- Spotkałem się dziś z Fornalikiem w miłej i przyjemnej atmosferze, podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy, za którą serdecznie podziękowałem. Nie ma dużo czasu do kolejnego meczu eliminacyjnego, przed nami 4 lub 5 meczów towarzyskich. Nowego selekcjonera poznacie w przeciągu dwóch tygodni, ja już go wybrałem. Zwołam specjalną konferencję już z nowym szkoleniowcem - powiedział dziś prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Szef polskiego związku dodał, że nie ma żadnego znaczenia, czy selekcjoner jest Polakiem, czy obcokrajowcem. Ważne, żeby miał duże ambicje, nie interesowały go kwestie finansowe oraz zakończenie kariery w roli trenera polskiej kadry. Celem jest oczywiście awans na Mistrzostwa Europy we Francji.ŹRÓDŁO
PZPN
TAGI: Polska Waldemar Fornalik Trenerzy Zbigniew Boniek
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.015 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.