Oficjalnie: Niko Kovač selekcjonerem Chorwacji

5 lat temu
Kovač wygra baraże i pojedzie z Chorwacją na mundial? | Fot. Wikipedia

Prezydent Chorwackiego Związku Piłki Nożnej Davor Šuker poinformował dziś, że nowym selekcjonerem kadry został Niko Kovač.

Były reprezentant Chorwacji zastąpił na tym stanowisku Igora Štimaca, który podał się do dymisji po wczorajszej porażce 0:2 ze Szkocją. Mimo, że zespół z Bałkanów w ostatnich czterech eliminacyjnych spotkaniach zainkasował zaledwie jeden punkt, to zagrają w barażach o wejście do mistrzostw świata.

- Zarząd HNS postanowił rozwiązać umowę z Igorem Štimaciem i mianować na jego następcę Niko Kovača. To była trudna decyzja, bo Igor jest moim kolegą z reprezentacji, ale ciąg złych wyników spowodował, że jego zwolnienie było nieuniknione. Kovač jest tymczasowym szkoleniowcem na nadchodzące baraże, ale jeśli zakwalifikuje się na mistrzostwa w Brazylii, naszą intencją będzie zaoferować mu długoterminowy kontrakt – powiedział Davor Šuker.

- Kovač jest pełen entuzjazmu i mamy nadzieję, że pokieruje nas do Brazylii. Jest właściwym człowiekiem do ciężkiej pracy, która niewątpliwie czeka nas w bardzo krótkim czasie – dodał były reprezentant Chorwacji.

42-letni Kovač do tej pory prowadził reprezentację Chorwacji U-21. Wraz z nią wypracował rewelacyjny bilans w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w 2015 roku odbędą się w Czechach. W czterech rozegranych meczach młodzi piłkarze zdobyli komplet punktów, strzelili 13 bramek nie tracąc przy tym żadnej.

Igor Štimac przejął kadrę Chorwacji w lipcu 2012 roku po Slavenie Biliciu. Od początku nie miał dobrych relacji z mediami i kibicami, lecz po wygranej na początku eliminacji w ważnym meczu z Serbami wydawało się, że wszystko stoi na dobrej drodze. Pod koniec eliminacji przyszła jednak fatalna seria i niewiele zabrakło, by Chorwaci nie zakwalifikowali się nawet do baraży. Oprócz nich w play-offach do przyszłorocznych mistrzostw zagrają Francja , Portugalia, Szwecja , Grecja , Ukraina , Rumunia i Islandia.ŹRÓDŁO
The Guardian, Transfery.info
TAGI: Niko Kovač Oficjalnie Trenerzy Chorwacja Igor Štimac
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0157 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.