Problemy Lúcio

4 lata temu
Czy Lúcio powoli zbliża się do końca swojej kariery? | Fot. São Paulo FC

Dla 35-letniego Lúcio nadchodzą ciężkie czasy. Nie dość, iż ten wielce doświadczony obrońca zmaga się z problemami zdrowotnymi, to jego obecny klub São Paulo FC, rozmyśla nad zwolnieniem z kontraktu Brazylijczyka.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy to São Paulo FC próbuje usunąć z listy płac Lúcio. W lipcu donosiliśmy, iż "Trójkolorowi" wystawili 35-latka na listę transferową. Powodem miały być nieporozumienia pomiędzy piłkarzem a ówczesnym trenerem Paolo Autourim. Opiekun klubu został zmieniony (Muricy Ramalho - przyp.red.), jednak problemy Lúcio się nie skończyły.

Jak donosi sempreinter.com, São Paulo FC ma już dość problemów zdrowotnych środkowego obrońcy, szczególnie że Brazylijczyk ostatnio wybiegł na boisko 25 lipca 2013 roku. Od tego momentu, "Trójkolorowi" rozegrali 16 spotkań ligowych, w których Lúcio znajdował się poza kadrą.

Na niekorzyść piłkarza, który dołączył do swojego obecnego klubu w grudniu 2012 roku, po tym jak Juventus Turyn rozwiązał z nim kontrakt, działa również fakt, iż w dziesięciu spotkaniach tego sezonu,w których wystąpił, São Paulo FC wygrało tylko dwa.

Póki co, klub nie złożył żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale z nieoficjalnych informacji wynika, iż Lúcio znajduje się pod szczególną obserwacją i niedługo powinny zapaść konkretne decyzje.

Lúcio może pochwalić się bogatą karierą, w czasie której zdobywał kilka tytułów. Najlepsze lata spędził w Interze Mediolan (mistrzostwo Włoch, dwa Puchary Włoch oraz Puchar Ligi Mistrzów) oraz Bayernie Monachium (trzy mistrzostwa Niemiec oraz trzy Puchary Niemiec. W reprezentacji Brazylii wystąpił 105 razy, przyczyniając się do zdobycia Pucharu Mistrzostw Świata w 2002 roku. W 2011 roku zakończył karierę reprezentacyjną.

ŹRÓDŁO
Sempreinter | Sambafoot
TAGI: Lucio São Paulo FC Brazylia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.