Chimbonda w trzeciej lidze?

5 lat temu
Chimbonda za czasów gry w Tottenhamie | Fot. Uefa.com

Były obrońca Tottenhamu Hotspur i Wigan Athletic, Pascal Chimbonda, jest bliski podpisania kontraktu z trzecioligowym zespołem Carlisle United FC.

34-letni Chimbonda pozostaje bez klubu od zeszłego roku, kiedy to zdecydował się odejść z Doncaster. Były reprezentant Francji jednak nie próżnował. W ostatnim czasie trenował z Market Drayton Town FC, klubem występującym na… ósmym poziomie rozgrywkowym w Anglii.

Nowy trener trzecioligowego Carlisle, Graham Kavanagh, chciałby mieć francuskiego obrońcę w swoim zespole. Obaj panowie znają się jeszcze z czasów wspólnej gry w Wigan Athletic. – Wiem, jakim człowiekiem jest Pascal i jaki ma charakter. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, byłbym głupcem, gdybym nie zwrócił na niego swojej uwagi. W najbliższym czasie będziemy śledzić jego poczynania. Jeśli będzie dla nas osiągalny i wkomponowałby się w nasz zespół we właściwy sposób, to chciałbym go mieć w naszej drużynie - powiedział Graham Kavanagh.

Chimbonda ma za sobą niezwykle bogatą karierę w klubach Premier League. Nie udało mu się jednak zaistnieć w którymś z zespołów na dłuższy czas. Z każdym sezonem spędzonym w Anglii występował w coraz to niższej klasie rozgrywkowej. Warto przypomnieć, że Chimbonda znajdował się w kadrze reprezentacji Francji powołanej na mistrzostwa świata w 2006 roku. Francuzi zdobyli wtedy srebro, a Chimbonda nie wystąpił na niemieckich boiskach w żadnym spotkaniu. W całej swojej karierze rozegrał zaledwie jeden mecz w narodowych barwach - przed mundialem wystąpił w towarzyskim spotkaniu przeciwko Danii. ŹRÓDŁO
Daily Star
TAGI: Anglia Francja Pascal Chimbonda Carlisle United FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0153 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.