Oficjalnie: Sampaoli w Chile aż do 2018 roku

5 lat temu
Sampaoli - selekcjoner La Roja

Selekcjoner reprezentacji Chile Jorge Sampaoli w nagrodę za świetną końcówkę kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Brazylii otrzymał nową umowę, która ma obowiązywać do mistrzostw w Rosji w 2018 roku.

Chile eliminacje strefy CONMEBOL zakończyło na bardzo dobrym drugim miejscu, jedynie za faworyzowaną Argentyną oraz Kolumbią. Jednocześnie Chile pochwalić mogło się drugą najlepszą ofensywą - w 16 meczach strzeliło 29 bramek.
 
Najważniejszymi punktami przygotowań Chile do mundialu w Brazylii będą mecze z Anglią (15 listopada na Wembley), Brazylią (19 listopada w Toronto) oraz Niemcami (5 marca w Stuttgarcie).
 
Zadanie Argentyńczyka Sampaoliego wcale nie było takie najłatwiejsze - przejmował zespół w grudniu minionego roku od Claudio Borghiego, wówczas Chile znajdowało się na dopiero szóstej pozycji w grupie.
 
Ofensywna taktyka Sampaoliego przyniosła jednak bardzo pozytywne rezultaty. Co jednak ważniejsze, zespół tracił znacznie mniej bramek, niż za panowania Borghiego. - Razem rozwinęliśmy styl, który pozwala nam czuć się na siłach do rywalizacji z kimkolwiek i gdziekolwiek, i traktować każdy mecz, jak gdyby był naszym ostatnim - tłumaczył filozofię selekcjoner Chilijczyków.
 
53-letni szkoleniowiec bywa porównywany do Marcelo Bielsy. Wcześniej pracował w Universidad de Chile, z którym triumfował w lokalnych rozgrywkach, a także w Copa Sudamericana (południowoamerykański odpowiednik Ligi Europy).


ŹRÓDŁO
Chile
TAGI: Oficjalnie Jorge Sampaoli Chile Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0169 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.